Este vorba despre localitățile Hălmăgel, Hălmagiu, Petriș și Vârfurile. Aici, meteorologii anunță că vor fi frecvente descărcări electrice, cantități de precipitații care vor depăși 20… 25 l/mp, grindină de dimensiuni mici și intensificări ale vântului. Atenționarea de cod galben pentru cele patru localități din județul Arad va expira sâmbătă seara.
Cei de la Administrația Națională de Meteorologie atrag atenția ca “fenomene asociate instabilităţii atmosferice se vor semnala şi în restul teritoriului, mai ales în seara zilei de duminică şi în primele ore ale nopţii, dar pe spaţii mai restrânse”.
Cod galben de ploaie în patru localități din județul Arad
Cod galben de ploaie în patru localități din județul Arad
Reactualizat la:
Administrația Națională de Meteorologie a emis, sâmbătă după masa, o atenționare meteo de cod galben de ploi pentru vestul, centrul și nordul țării. În județul Arad patru localități sunt vizate de codul galben.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Mapamond
Președintele francez Emmanuel Macron a avertizat China, duminică, că dacă nu cooperează pentru a reduce excedentul său comercial, Uniunea Europeană va fi obligată să reacționeze în lunile următoare cu măsuri care ar putea include tarife vamale similare celor impuse de președintele american Donald Trump, relatează EFE și AFP.
UT Arad
ARAD. Comisia Centrală de Arbitri a decis ca meciul de mâine, de pe Arena Francisc Neuman, ora 17.30, să fie condus de numărul 1 în arbitrajul românesc, Istvan Kovacs (Carei).
Mapamond
Trimisul special al președintelui american în Ucraina, Keith Kellogg, a declarat că un acord pentru a pune capăt războiului din Ucraina este 'foarte aproape' și depinde acum de rezolvarea a două probleme principale nerezolvate: viitorul regiunii Donbas din Ucraina și a centralei nucleare Zaporojie, transmite duminică Reuters.
Mapamond
Un grup de militari a anunţat duminică la televiziunea naţională din Benin că l-a „demis din funcţie” pe preşedintele Patrice Talon, şi a preluat puterea în naţiunea vest-africană, informează Reuters.
1
UT Arad
Marius Coman s-a adaptat repede la UTA, dar a avut nevoie de colegi pentru a ieși în evidență. Imediat ce el a ajuns la Arad, UTA n-a mai câștigat multe etape!
Evenimente
SEMLAC. Comuna Semlac pare că este locul preferat al părintelui Constantin Necula.
Mapamond
Revenirea lui Donald Trump la Casa Albă a determinat-o pe Joan Baez să se întoarcă în studio, după cum a declarat pentru AFP legenda americană a muzicii folk, adăugând că a terminat recent de înregistrat o nouă melodie de „protest”.
Citiți principiile noastre de moderare aici!