Devenit deja tradiţional, „Târgul Primăverii” organizat de CCIA Arad va găzdui mai multe secţiuni: Gardenia, târg de turism – Estival, expoziţie de mobilier pentru interior şi exterior (grădini, terase, balcoane) şi produse artizanale. Va fi amenajată şi o expoziţie cu articole pentru sport şi relaxare (biciclete şi altele). Premiera din acest an o constituie Expo Pet&Vet, destinată în principal iubitorilor animalelor de companie. De asemenea, în cadrul Expo Pet&Vet va avea loc primul Congres Naţional al Asociaţiei Medicilor Veterinari Clinicieni din vestul ţării.
De joi, „Târgul Primăverii” la Expo Arad
De joi, „Târgul Primăverii” la Expo Arad
Evenimentul organizat de Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură va avea loc în perioada 21-24 aprilie.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
1
România
Doi judecători din completul de la Tribunalul București, care are pe rol dosarul de propagandă legionară al lui Călin Georgescu, nu au reușit să cadă vineri de acord dacă se începe judecata pe fond sau trimit cauza înapoi la Parchet.
1
România
Consiliul Concurenței a anunțat declanșarea unei investigații privind un posibil abuz de poziție dominantă al CFR SA, compania națională care administrează infrastructura feroviară electrificată din România.
România
Prim-ministrul Ilie Bolojan a afirmat, vineri, în cadrul Consiliului Național Tripartit, că măsurile cuprinse în proiectele de lege privind reforma administrativă și relansarea economică vor fi adoptate simultan, întrucât aplicarea reformei administrative va crea spațiul fiscal necesar pentru implementarea soluțiilor de relansare economică.
4
Mapamond
Un oficial militar rus de rang înalt, locotenent-generalul Vladimir Alekseiev, a fost transportat de urgență la spital după ce a fost împușcat vineri într-un imobil rezidențial din sud-vestul Moscovei, a relatat presa de stat, citând anchetatori, conform Reuters și AFP.
Citiți principiile noastre de moderare aici!