Furnizorul va avea obligaţia de a asigura instalarea, punerea în funcţiune a echipamentului şi instruirea personalului. Valoarea estimată este de 171.000 RON.
Detector de explozibili lichizi la Aeroport
ARAD. Aeroportul Arad îşi sporeşte securitatea. Unitatea a anunţat lansarea licitaţiei pentru semnarea contractului de „Furnizare echipament de control de securitate capabil să detecteze explozibili lichizi, accesorii aferente şi consumabilele necesare funcţionării”.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Refuzul înscrierii persoanelor cazate în cartea de imobil constituie contravenție și se sancționează cu amendă cuprinsă între 500 și 1.000 de lei.
Local
Faptul că Statele Unite ale Americii și Federația Rusă nu au reînnoit tratatul de dezarmare nucleară nu înseamnă automat că suntem în pragul unui război nuclear sau că brusc se vor schimba arsenalele și vom asista la o cursă a înarmărilor nucleare într-un mod accelerat, a declarat, joi, pentru AGERPRES, generalul în rezervă Ștefan Dănilă, fost șef al Statului Major General.
1
România
Rezultatele extragerilor din data de 05-02-2026 sunt următoarele:
Local
Mizeria de la insulele ecologice îi nemulţumeşte pe (unii) cetăţeni, dar şi pe consilierii locali municipali.
8
Citiți principiile noastre de moderare aici!