Mai exact, spun reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean Arad „în urma verificărilor efectuate, poliţiştii de la Poliția orașului Nădlac au stabilit că o societate comercială din judeţul Dolj ar fi emis în cursul lunii decembrie 6 borderouri de achiziţie către o persoană fizică din localitatea Nădlac pentru cantitatea de 100.000 de kilograme de porumb, cantitate de porumb pe care faptic persoana fizică nu ar fi vândut-o societăţii şi nu ar fi semnat niciun contract de achiziţie cu această societate”. Poliţiştii au precizat că vor continua cercetările în această cauză.
Evaziune fiscala cu 100 de tone de porumb
Cele mai citite știri
Local
Senatorul USR Arad, Răzvan Anghel, consideră că decizia PSD de a-i retrage sprijinul lui Ilie Bolojan a făcut ca actuală coaliție de guvernare să se afle într-o criză politică.
Local
35 la sută din bugetul de investiții al CJA pe anul 2026 va fi direcționat către infrastructura rutieră.
Mapamond
Statele Uniunii Europene și-au dat miercuri acordul final pentru ajutorul financiar de 90 de miliarde de euro destinat Ucrainei și pentru cel de-al 20-lea pachet de sancțiuni împotriva Rusiei, după ce guvernul ungar, condus încă de Viktor Orban, și-a ridicat veto-ul asupra ambelor măsuri, transmite agenția EFE.
Local
Numărul pacienților tratați în acest regim a crescut constant în ultimii ani, urmând trendul național. Comparativ cu 2022, numărul spitalizărilor de zi a ajuns de la 19.700 la peste 30.000.
Local
Premii și mențiuni obținute la fazele naționale ale olimpiadelor de Limba și literatura română pentru minorități și la Limba și literatura germană maternă
UT Arad
Nume importante din fotbalul juvenil european, dar și Gică Hagi, au luat cuvântul la eveniment.
Citiți principiile noastre de moderare aici!