„A fost o ședință extrem de benefică atât din punct de vedere strict organizatoric cât și programatic, pentru că am luat în dezbatere propunerile legislative pe care vrem să le înaintăm în această sesiune dar și să combatem erorile legislative ce vor reieși din legile pe care actuala putere vrea să le treacă prin Parlament, un exemplu în acest sens fiind desființarea Inspecției Muncii” declară senatorul PNL de Arad, Constantin Traian Igaș.
Au fost discutate de asemenea și acțiuni parlamentare propuse de diverși deputați și senatori.
“Am discutat și de posibilitatea înaintării unor moțiuni simple sau de cenzură pe sănătate, muncă, transporturi, educație pentru că ceea ce ne așteaptă dacă lăsăm Guvernul Ponta să legifereze este un haos în toate domeniile importante în orice stat demcratic” este de părere senatorul arădean.
Igas: Guvernul vrea sa defiinteze Inspectia Muncii
ARAD.Duminică, 1 februarie 2015, a avut loc prima Ședință a Grupurilor parlamentare reunite ale PNL din această sesiune dar și după înregistrarea noii formațiuni în Registrul partidelor politice. În cadrul ședinței au fost abordate prioritățile legislative ale Grupurilor parlamentare pentru sesiunea februarie-iunie 2015 dar și procedura de unificare a celor două vechi grupuri.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Patru zone de pe raza comunei Apateu au fost transformate în gropi ilegale de deșeuri. Garda de Mediu a acordat administrației locale termen de o lună pentru salubrizare.
România
Președinta Parlamentului European, Roberta Metsola, a fost informată de către președintele Nicușor Dan de criza politică din România în timpul Summitului Comunității Politice Europene, care a avut loc pe 4 mai, la Erevan (Armenia), context în care șefa Legislativului european a amânat vizita în România, au declarat, luni, surse oficiale.
1
Advertorial
Investițiile în ETF-uri au devenit tot mai populare în ultimii ani, atât în rândul investitorilor aflați la început de drum, cât și al celor cu experiență. ETF-urile (Exchange Traded Funds) sunt fonduri tranzacționate la bursă, care urmăresc evoluția unui indice, sector economic, materii prime sau alte clase de active. Popularitatea lor se datorează în special accesibilității, diversificării și costurilor reduse comparativ cu alte instrumente financiare. Totuși, ca orice investiție, acestea vin la pachet atât cu beneficii, cât și cu riscuri ce trebuie înțelese înainte de a lua o decizie.
Citiți principiile noastre de moderare aici!