A anunţat că s-a săturat să fugă şi să nu fie prins. A anunţat că numai el îşi poate face dreptate şi a mai spus că se va preda singur autorităţilor. Este vorba despre Raul Hancheş, zis Pricu, unul dintre cei mai cunoscuţi şi periculoşi infractori din judeţul Alba. Pricu a fost condamnat la şase ani de închisoare cu executare pentru infracţiunea de proxenetism, fiind inculpat în dosarul „Prostituate pentru VIP-uri”, dosar în care cercetările au demarat încă din anul 2010. Pricu a reuşit, însă, să fugă înainte de descinderile anchetatorilor, iar de şapte ani se află pe lista urmăriţilor internaţional, pe numele său fiind emis un mandat european de arestare, anunţă Mediafax. Totuşi, în 14 martie, Pricu a scris pe o reţea de socializare că „sunt sătul să tot fug și voi să nu mă găsiți. Așa că m-am hotărât să vin acasă. Să știe lumea că vin acasă, nu să văd la știri că am fost prins. Dreptatea nu mi-o dă nimeni, mi-o fac eu”. Iar câteva zile mai târziu, acesta s-a predat poliţiştilor de frontieră arădeni. Ulterior, a fost preluat de un echipaj al IPJ şi încarcerat în Penitenciarul Arad, mai spune Mediafax. În timpul în care fugea de autorităţi, Raul Hancheş nu a ezitat să posteze pe contul său de pe o reţea de socializare poze făcute în Turcia, Spania sau chiar în Statele Unite ale Americii, în Texas. Cu toate acestea, nu a fost prins până când nu a decis să se predea.
Interlop prins de poliţiştii arădeni după ce a anunţat că se predă
Interlop prins de poliţiştii arădeni după ce a anunţat că se predă
Un interlop condamnat pentru proxenetism s-a predat poliţiştilor de frontieră din Arad.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Rezultatele extragerilor din data de 08-02-2026 sunt următoarele:
Mapamond
Prim-ministrul ungar, Viktor Orban, a etichetat Ucraina, care este atacată de Rusia, drept inamic al propriei ţări, informează Reuters.
1
Local
144 de tone de azot erau depozitate fără a respecta normele legale de protecție a mediului, în apropierea Crișului Alb, la Șicula.
România
Președintele Nicușor Dan a anunțat că a primit invitația de a participa la prima reuniune a Consiliului de Pace, care va avea loc la Washington, în data de 19 februarie, precizând că decizia privind participarea României va fi luată în urma consultărilor cu partenerii americani.
1
Mapamond
Raportorul special al ONU pentru teritoriile palestiniene ocupate, Francesca Albanese, consideră că planul administraţiei preşedintelui american, Donald Trump, pentru Gaza este opusul unei soluţii paşnice, fiind de fapt o continuare a epurării etnice sub o nouă mască diplomatică şi, din acest motiv, consideră necesară crearea unei coaliţii alternative la aşa-numitul Consiliu pentru Pace, informează sâmbătă EFE.
5
România
Noi trageri loto sunt programate duminică, fiind în joc reporturi care depășesc milioane de euro la Joker și Loto 6/49, ambele la categoria I.
Citiți principiile noastre de moderare aici!