Anul acesta pe scenă vor urca Ioan Gyuri Pascu & The Blue Workers (cu Teo Boar şi Vlady Cnejevici), Adrian „Puiu” Ivaniţchi, Didina Curea, Daniel Julean, Nelu Pitic & Trupa de Serviciu, Nova Band (Cristi Bordaş şi Laura Gaşpar), Corso, Grupul AMA, dar nu numai, organizatorii fiind în discuţii şi cu alţi artişti.
Când se va întâmpla totul? „Evenimentul va avea loc în zilele de 7 şi 8 august 2015, când iubitorii de muzică bună sunt aşteptaţi să-şi pună corturile pe pajiştea de lângă castel. Camparea este gratuită, la fel şi intrarea la festival”, ne spun organizatorii.
„Va fi, la fel ca în fiecare an, un prilej de întâlnire pentru cei care apreciază muzica folk în special, dar nu numai, într-o atmosferă care aminteşte de anii 60 – 70 ai generaţiei hippie”, a precizat Ladislau Heleport, viceprimarul comunei Bata.
Ioan Gyuri Pascu vine la Bulci, la Maris Fest
Gata de Bulci? Gata de festival? Gata de muzică la castel? Organizatorii pun la punct ultimele detalii pentru Maris Fest, festivalul muzical care are loc, anual, în amfiteatrul natural de lângă castelul Mocioni de la Bulci. Care sunt surprizele din acest an?
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Șeful Departamentului pentru Situații de Urgență, Raed Arafat, a făcut joi noi precizări privind dosarul penal în care este acuzat de contrabandă în legătură cu achiziționarea unui elicopter din Marea Britanie.
România
Rezultatele extragerilor din data de 23-04-2026 sunt următoarele:
România
Premierul Ilie Bolojan a anunțat joi propunerile pentru preluarea interimară a portofoliilor care vor rămâne vacante în urma demisiei social-democraților din Guvern.
România
Premierul Ilie Bolojan a declarat, joi, că a luat act de demisiile miniștrilor susținuți de PSD, anunțând că va trimite președintelui Nicușor Dan propunerile pentru a-i înlocui.
Advertorial
Tensiometrul de braț și glucometrul permit monitorizarea regulată a celor mai importanți parametri vitali direct acasă, cu acuratețe medicală și ușurință de utilizare. Detectarea precoce a tendințelor anormale poate preveni complicații serioase.
Advertorial
Pentru al patrulea an consecutiv, pe 25 și 26 aprilie, Domeniul Regal Săvârșin devine locul în care prinde viață lumea satului de altădată, cu artizani ai gustului autentic, meșteșugari gata să arate tainele meseriilor transmise din moși-strămoși și artiști din toate generațiile.
Local
Joi, timp de câteva ore, aici a fost organizată o expoziție de armament, echipamente și tehnică militară. De asemenea, a avut loc un ceremonial militar și religios organizat de Batalionul 191 Infanterie „Col. Radu Golescu” cu ocazia Zilei Forţelor Terestre.
Citiți principiile noastre de moderare aici!