„Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Ineu au dispus trimiterea în judecată a inculpatului C.I. pentru săvârşirea infracţiunii de conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe. Inculpatul C.I. în data de 24.12.2014 a fost oprit de către organele de poliţie pe strada Avram Iancu din oraşul Pâncota, în timp ce se afla la volanul autoturismului marca Opel. Întrucât emana halenă alcoolică, inculpatul a fost testat mai întâi cu aparatul etilotest care a indicat o concentraţie de vapori de alcool în aerul expirat de 1,24 mg/l. Ulterior, inculpatul C.I. a fost condus la Spitalul Orăşenesc Ineu unde a fost examinat din punct de vedere clinic şi i s-a recoltat o probă de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. Din Buletinul de analiză toxicologică a rezultat că inculpatul în momentul depistării avea o alcoolemie de 2,10 %0”, se arată într-un comunicat de presă al Parchetului de pe lângă Tribunalul Arad. Dosarul va fi soluționat de Judecătoria Ineu.
Mort de beat prin Pancota, la volanul unui Opel
PÂNCOTA. Un bărbat care a fost oprit în trafic, pe străzile orașului Pâncota, de polițiști a juns la judecată după ce s-a constatat că se afla sub influența băuturilor alcoolice sau a altor substanțe. Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, acesta indicând o concentraţie de vapori de alcool în aerul expirat de 1,24 mg/l.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Președinta Parlamentului European, Roberta Metsola, a fost informată de către președintele Nicușor Dan de criza politică din România în timpul Summitului Comunității Politice Europene, care a avut loc pe 4 mai, la Erevan (Armenia), context în care șefa Legislativului european a amânat vizita în România, au declarat, luni, surse oficiale.
2
Advertorial
Investițiile în ETF-uri au devenit tot mai populare în ultimii ani, atât în rândul investitorilor aflați la început de drum, cât și al celor cu experiență. ETF-urile (Exchange Traded Funds) sunt fonduri tranzacționate la bursă, care urmăresc evoluția unui indice, sector economic, materii prime sau alte clase de active. Popularitatea lor se datorează în special accesibilității, diversificării și costurilor reduse comparativ cu alte instrumente financiare. Totuși, ca orice investiție, acestea vin la pachet atât cu beneficii, cât și cu riscuri ce trebuie înțelese înainte de a lua o decizie.
Citiți principiile noastre de moderare aici!