Începe „curăţenia” de primăvară din traficul arădean. O femeie și patru bărbați care au săvârșit infracțiuni la regimul circulației rutiere au fost prinşi de poliţiştii rutieri în trafic. Astfel, au fost depistați în municipiu, pe strada Andrei Șaguna, o femeie de 36 de ani din Arad care conducea un autoturism cu numerele de înmatriculare cu valabilitatea expirată din 15 ianuarie, în timp ce în Piața Spitalului un tânăr de 22 de ani, din Maroc se afla la volanul unei maşini având numerele de înmatriculare cu valabilitatea expirată din 21 decembrie 2016. În judeţ, mai exact pe raza localității Vladimirescu, polițiștii au prins în trafic un bărbat de 27 de ani din Arad, în timp ce conducea un autoturism având numerele de înmatriculare cu valabilitatea expirată din 17 ianuarie. „Pe numele celor în cauză au fost întocmite dosare de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere pe drumurile publice a unui autoturism neînmatricula”, au precizat reprezentanţii IPJ Arad. Totodată, polițiștii au mai depistat în trafic, pe raza oraşului Ineu, un bărbat de 32 de ani din localitatea Beliu care conducea o maşină fără a deține permis de conducere. Bărbatul este cercetat penal pentru infracțiunea de conducere pe drumurile publice a unui autoturism, fără a deține acest drept. Pe drumul judeţean 792, mai exact pe raza localității Zărand, a fost depistat un bărbat de 40 de ani din județul Timiș, în timp ce conducea un autoturism, având suspendat dreptul de a conduce. Poliţiştii îl cercetează pe bărbat pentru infracțiunea de conducere pe drumurile publice a unui autoturism având suspendat dreptul de a conduce.
Poliţiştii încep „curăţenia” în trafic
Poliţiştii încep „curăţenia” în trafic
„Curăţenia” din trafic: o femeie şi patru bărbaţi prinşi de poliţişti săvârşind infracţiuni rutiere.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Tânărul de 23 de ani, cadru activ la Detașamentul de Pompieri Ineu, s-a prezentat la examenul de bacalaureat, proba la alegere, „echipat” cu aparatură de transmitere audio-video la distanță astfel încât acesta să îi poată comunica soției subiectele, iar aceasta să îi comunice rezultatele.
Local
Preotul pensionar a trecut la viața cea veșnică miercuri, 21 ianuarie, la vârsta de 73 de ani.
Local
52% este stadiul fizic al lucrării de pe șantierul autostrăzii A1 Margina – Holdea, momentan fiind mobilizați peste 500 de muncitori.
Local
Cea mai mare parte a adăposturilor publice aparțin asociațiilor de proprietari. Din cele 121 de adăposturi publice, 117 sunt nefuncționale sau neoperative.
1
Local
S-a întâmplat marți, în jurul prânzului, pe strada Abrud din Micălaca, sub ochii polițiștilor locali, care au pornit în urmărirea mașinii.
UT Arad
UTA a făcut afacere cu jucători tineri. Unul a plecat la Dumbrăvița, altul a venit de la CFR Cluj.
ARADON Sport local
ŞIMAND. Transfer de cinci stele pentru Şoimii Şimand, singura grupare arădeană implicată în competițiile federale de futsal.
ARADON Sport local
ARAD. Doliu în lumea sportului arădean şi românesc. Un fost mare sportiv al Aradului a plecat dintre noi marți, 20 ianuarie, la vârsta de 77 de ani.
2
Citiți principiile noastre de moderare aici!