Echipajele participante au obţinut următoarele clasamente: la proba cu pista cu obstacole 100 de metri, locul I a fost câştigat de SVSU Secusigiu, locul II a fost ocupat de SVSU Şagu, locul III revenindu-le celor de la SVSU Frumuşeni; la proba de ştafetă 4×100 de metri, primul loc a fost câştigat de SVSU Secusigiu, în timp ce locurile II şi III au fost ocupate de SVSU Frumuşeni şi SVSU Şagu; la proba dispozitivul de intervenţie, locul I a revenit celor de la SVSU Secusigiu, iar locul II şi III a fost câştigat de SVSU Frumuşeni şi SVSU Şagu. În ceea ce priveşte clasamentul general al concursului, primul loc a revenit celor de la SVSU Secusigiu, locul II fiind ocupat de SVSU Frumuşeni, în timp ce locul III a revenit celor de la SVSU Şagu.
Pompierii voluntari din Secusigiu au câştigat concursul serviciilor voluntare pentru situaţii de urgenţă
Reactualizat la:
Concursul profesional al serviciilor voluntare şi private pentru situaţii de urgenţă desfăşurat în 6 iunie, în localitatea Şagu a fost câştigat de Serviciul Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă Secusigiu.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Cele două persoane reținute pentru 24 de ore joi, în urma perchezițiilor din dosarul celor peste 4 milioane de țigări de contrabandă confiscate de polițiști, au fost arestate preventiv vineri.
Local
Pădurile de pe raza județului Arad vor fi administrate de o direcție regională cu sediul la Oradea.
Local
Fostul ministru al Agriculturii și fostul director adjunct al Direcției pentru Agricultură Arad și-au aflat sentința.
Local
Un bărbat de pe strada Șezătorii din Arad, care a vândut de trei ori substanțe interzise unui colaborator al DIICOT-ului, a fost trimis în judecată de Tribunalul Arad.
Mapamond
Secretarul general al ONU, Antonio Guterres, a făcut apel vineri la încetarea imediată a războiului din Iran, au consemnat AFP și dpa.
1
România
Analiza agenției de evaluare financiară Moody's confirmă faptul că România deține o economie stabilă și un grad de dezvoltare care ne oferă o poziție competitivă în regiune, în contextul măsurilor de reducere a deficitului bugetar și de susținere a investițiilor, afirmă ministrul Finanțelor, Alexandru Nazare.
1
România
Agenția de evaluare financiară Moody's Ratings a finalizat o analiză periodică a ratingurilor României, inclusiv a ratingului pe termen lung Baa3, cu perspectivă „negativă”, precizând că această perspectivă reflectă riscurile semnificative de implementare legate de programul ambițios de consolidare fiscală al Guvernului de la București.
2
Citiți principiile noastre de moderare aici!