„Pentru fapta constatată, jandarmii au întocmit actele de sesizare, în vederea continuării cercetărilor sub aspectul săvârșirii infracțiunii de braconaj piscicol, faptă prevăzută și sancționată de Legea nr. 176/2024 privind pescuitul și protecția resursei acvatice vii. De asemenea, a fost aplicată o sancțiune contravențională în valoare de 1.000 de lei, pentru neprezentarea permisului de pescuit recreativ, conform prevederilor art. 51 din Legea nr. 176/2024.Peștele capturat a fost recuperat și eliberat în mediul natural de către jandarmi”, transmite IJJ Arad.
Trimite articolul
XBravo!!Asemenea actiuni sunt binevenite!!!!
-
Politicienii ne fure prin metoda ,,greblarii,, de cand s-a infiintat Romania, pe astia cand ii luati?