aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Rupt de beat, a împărţit amenzi la Obor

Rupt de beat, a împărţit amenzi la Obor

De Alin Gherasim
la 5 September 2022 10:14
25 Comentarii

Rupt de beat, a împărţit amenzi la Obor

De abia se ţinea pe picioare/Foto: Facebook
5 September 2022 10:14
Un agent Recons, aflat vizibil sub influenţa alcoolului, a dat amenzi maşinilor parcate duminică la Obor.
Scris de Alin Gherasim - Un agent Recons, aflat vizibil sub influenţa alcoolului, a dat amenzi maşinilor parcate duminică la Obor.

Trimite articolul

X

ARAD. De abia se ţinea pe picioare, dar a vrut neapărat să îşi facă treaba. Un angajat al Recons de la Serviciul Parcări a fost surprins duminică în timp ce împărţea amenzi în parcarea nouă de la Piaţa Obor. Un arădean a văzut că cel care verifica dacă şoferii şi-au plătit parcarea sau nu era într-o stare euforică şi l-a filmat cu telefonul mobil. Văzând că este în obiectivul camerei de luat vederi, angajatul Recons a venit ameninţător spre cel care filma, dar nu a putut să scoată nici măcar un cuvânt. Mai mult, s-a împiedicat de nişte cabluri aflate lângă un stâlp şi puţin a lipsit să cadă în cap.

Conducerea Recons a văzut filmuleţul care circulă pe reţelele de socializare încă de duminică după amiază, iar luni dimineaţa a constituit comisia de disciplină care a analizat comportamentul angajatului de la Parcări.

“Luni, la prima oră, angajatul a intrat în Comisia de Disciplină şi a decis să îşi prezinte demisia. Drept urmare, actul a fost luat la cunoştinţă şi i-a fost aprobată desfacerea contractului de muncă la zi, începând cu data de 5 septembrie”, ne-a declarat Nicolae Mehelean, directorul Recons.

În ceea ce priveşte amenzile emise de agentul beat, acestea rămân în picioare, în condiţiile în care, chiar dacă a fost duminică, în parcarea de la Obor se plăteşte parcarea şi în zilele de weekend.

https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/09/23620213025826971424379351499246488423423487716136n.mp4

Trimite articolul

X
Taguri:
agent Recons beat ,
amenzi ,
angajat Recons beat ,
beat ,
masini parcate ,
obor ,
parcare noua Obor ,
S.C.RECONS S.A
25 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Etc says:
    September 5, 2022 at 10:55 am

    Vorba aia, da-i unui prost o bariera si se va crede Dumnezeu Tatal…

    Reply
  2. propunere says:
    September 5, 2022 at 11:02 am

    Situatia descrisa in articol,privind specimenul bugetar,dar si pozitia angajatorului trebuie difuzata pe pagini internationale,astefl numele Aradului va ajunge cunoscut,si poate va deveni atractie turistica. Ar fi singura sansa de a fi cunoscut.

    Reply
  3. Așa tovule says:
    September 5, 2022 at 11:07 am

    ” Pe drumul țării luminos… “

    Reply
    • ROMANIA says:
      September 5, 2022 at 1:31 pm

      … un betiv trecea duios

      Reply
  4. Jack says:
    September 5, 2022 at 11:07 am

    anomalii din satul mare…aaa cu tramvai

    Reply
    • Gheorghe-vatmanul. says:
      September 5, 2022 at 4:38 pm

      Mai bou.Ce tot ai cu tramvaiul?ce stire e asta,despre tramvai?

      Reply
    • Danezu says:
      September 5, 2022 at 7:00 pm

      Felicitari celui care a filmat l-ai lasat fara bani de paine om bun ce esti corect

      Reply
      • Eu says:
        September 5, 2022 at 10:10 pm

        Poate sa dea in judecata peroana care la filmat fara acordul luiscris. Leagea GDPR!

        Reply
      • SoldatD says:
        September 5, 2022 at 10:39 pm

        Omul s-a lăsat singur fără serviciu. Nu le mai plângeți de milă la așa specimene. Un idiot dinasta care vine rupt de beat la lucru îți poate creea multe probleme.

        Reply
      • Jack says:
        September 6, 2022 at 2:14 am

        ce paine ma?asta umbla dupa tuica nu dupa pita!acu sti ceva isi gaseste rapid altceva unde poa sa bea…

        Reply
        • Danezu says:
          September 6, 2022 at 9:56 am

          Da la starea în care era putea fi o greseala nu venea el zilnic beat așa la servici și dacă venea are nevoie de tratament alcoolul este o boala nu un mod de distractie pentru cel care a filmat probabil a fost o distractie prietene care ai mers turta la servici caută ajutor lasate de alcool și iati serviciul inapoi toti mai gresim

          Reply
  5. helmut says:
    September 5, 2022 at 12:48 pm

    omul rupt de beat este oglinda administratiei falkoniste ce a trecut aradul la nivel de comuna dupa aproape 20 de ani de domnie ai imparatului. domnia lui continua prin interpusi adica prin slugi analfabete!!

    Reply
    • ROMANIA says:
      September 5, 2022 at 1:32 pm

      Zise un sosocar platit de putler in ruble!

      Reply
      • Cristi says:
        September 5, 2022 at 7:42 pm

        Ioane,nu te mai ascunde…useristii sunt pe faraș,iarna asta o sa fiti beliti si bagati in sare…la cat cat rau ai facut cu propaganda userista tu sigur nu prinzi Craciunul…tik tak…

        Reply
      • Sosacar de romania says:
        September 5, 2022 at 9:44 pm

        iar ai baut medicamente americane si ai aparut in peisaj,iti e ciuda ca te-au filmat

        Reply
      • Sosocar de Romania 2 says:
        September 6, 2022 at 3:11 pm

        Asta e pleava,ti-ai pierdut sursa de venit,te-au si filmat astia sosocare.S-a dus si netul cu ocazia asta sosocare,bani din parti.

        Reply
    • coman sava says:
      September 6, 2022 at 9:48 am

      Tipic pnl, dacă nu e beat e doar prost și dobitoc.

      Reply
  6. Florin says:
    September 5, 2022 at 2:21 pm

    In parcarea Obor NU POTI PLATI PRIN SMS PARCAREA DUMINICA! Am incercat de mai multe ori. “Ati solicitat plata unei parcari in afara orarului de parcare cu plata. Mesajul nu a fost suprataxat.”

    Reply
    • SoldatD says:
      September 5, 2022 at 5:14 pm

      Merge prin aplicatia Tpark

      Reply
    • Maria says:
      September 5, 2022 at 5:36 pm

      Și asa se câștigă în instanță…. la fel și cu demisia…. ups:)

      Reply
  7. Adi says:
    September 5, 2022 at 11:30 pm

    Asta macar isi face treaba chiar si baut. Altii o freaca banii lu’ mami si-a lu’ tati pana mor sau cersesc la pe la colturi.

    Reply
  8. Luca says:
    September 5, 2022 at 11:55 pm

    Angajatul RECONS,deci și al Primăriei, scrofulos la datorie !

    Reply
  9. Gif says:
    September 6, 2022 at 7:07 am

    Așa e directorul de la gospodăria comunală, zilnic. Rupt

    Reply
  10. ttt says:
    September 6, 2022 at 12:30 pm

    Astai orasu la Bibart si Falca doua gunoaie din PNL
    Votati PNL

    Reply
  11. Miau says:
    September 6, 2022 at 4:42 pm

    Amenzile rămân că doar despre asta e vorba….bani la buget și salari la smecheri…dar și plimbareti…

    Reply
  12. Cele mai citite știri

    1
    Bărbat bătut crunt de doi tineri, la Vânători
    2
    Întâlnire strategică cu investitorii de la Grăniceri. Parcul fotovoltaic, o investiție esențială pentru Arad
    3
    Judecătorii de la Tribunalul București, în dezacord privind dosarul lui Georgescu. Va fi format un complet de divergență
    4
    Un angajat al ambasadei Rusiei în Cipru, găsit mort, în aceeaşi zi în care un oligarh rus a dispărut tot în insulă
    5
    22 de morți și zeci de răniți într-un accident de tren cauzat de prăbușirea unei macarale în Thailanda
    6
    Ce spune Primăria Arad despre impozitele majorate
    7
    VIDEO. Explozie matinală într-o clădire din Lugoj. Trei angajați MAI răniți
    8
    Groenlanda: Danemarca anunță crearea unui grup de lucru cu SUA, cu care rămân dezacorduri, după întâlnirea de la Washington
    9
    Veste bună: UTA îi poate legitima pe Ndon şi Gojkovic!
    10
    SUA denunță o „escaladare” rusă „periculoasă și inacceptabilă”, după utilizarea rachetei Oreșnik în Ucraina

    România

    Judecătorii de la Tribunalul București, în dezacord privind dosarul lui Georgescu. Va fi format un complet de divergență
    Doi judecători din completul de la Tribunalul București, care are pe rol dosarul de propagandă legionară al lui Călin Georgescu, nu au reușit să cadă vineri de acord dacă se începe judecata pe fond sau trimit cauza înapoi la Parchet.

    România

    CFR SA, anchetată pentru posibile blocaje pe piața energiei feroviare: accesul altor furnizori, în vizor
    Consiliul Concurenței a anunțat declanșarea unei investigații privind un posibil abuz de poziție dominantă al CFR SA, compania națională care administrează infrastructura feroviară electrificată din România.

    România

    Dan Șucu (Concordia): La o populație de 17 milioane ar trebui minim 11 milioane de locuri de muncă, există numai 5. Sunt multe industrii care simt în clipa de față mugurii unei crize
    Președintele Confederației Patronale Concordia, Dan Șucu, declară că în multe sectoare de activitate economică se simt „mugurii unei crize”, generată de cheltuirea nejudicioasă a banului public și de birocratizarea excesivă. 1

    România

    Bolojan: Ne dorim adoptarea simultană a pachetelor privind reforma administrației și relansarea economică
    Prim-ministrul Ilie Bolojan a afirmat, vineri, în cadrul Consiliului Național Tripartit, că măsurile cuprinse în proiectele de lege privind reforma administrativă și relansarea economică vor fi adoptate simultan, întrucât aplicarea reformei administrative va crea spațiul fiscal necesar pentru implementarea soluțiilor de relansare economică. 1

    Mapamond

    Un oficial militar rus de rang înalt, internat după ce a fost împușcat la Moscova
    Un oficial militar rus de rang înalt, locotenent-generalul Vladimir Alekseiev, a fost transportat de urgență la spital după ce a fost împușcat vineri într-un imobil rezidențial din sud-vestul Moscovei, a relatat presa de stat, citând anchetatori, conform Reuters și AFP.

    ARADON Sport local

    CSŞ Gloria FCC UAV, sub panoul Under 13

    Local

    UTA pierde, dar rămâne la un punct de play-off!

    Local

    Festivalul Limbilor și Culturilor la UVVG

    Local

    Apartamentele închiriate în regim Airbnb, în atenția Poliției Locale. Ce riscă proprietarii
    Refuzul înscrierii persoanelor cazate în cartea de imobil constituie contravenție și se sancționează cu amendă cuprinsă între 500 și 1.000 de lei. 4
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.