„Intervenţia a avut loc cu începere de la ora 19.00, în condiţiile în care previziunile meteorologice indicau o scădere a temperaturilor sub zero grade Celsius începând din seara zilei de 26 martie, fapt care ar fi putut duce la formarea poleiului pe drumuri. Intervenţia utilajelor a avut loc pe poduri şi pe arterele principale din municipiu”, ne-au anunţat cei de la Polaris. Mai mult, aceştia spun că, deşi comandamentul de deszăpezire a încetat pe 15 martie, utilajele vor interveni în continuare pe străzi ori de câte ori condiţiile meteo o vor impune.
Sare pe strazile din municipiul Arad
Reactualizat la:
ARAD. Zăpezile din ultimele zile i-au pus în gardă pe cei de la Polaris, care se ocupă de deszăpezirea municipiului Arad. Reprezentanţii societăţii ne-au anunţat că marţi, 26 martie, şase utilaje care au împrăştiat sare şi nisip au intrat pe străzile din municipiu pentru a încerca să combată formarea poleiului.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
9
România
Premierul Ilie Bolojan și-a reiterat convingerea că persoanele cu dizabilități ar trebui să plătească impozit local, pentru a susține dezvoltarea infrastructurii în comunitățile în care trăiesc.
ARADON Sport local
Micuții elevi ai Liceului Teologic Penticostal Arad, coordonați de prof. Daniel Lazăr, și-au demonstrat talentul și ambiția la Cupa „Moș Crăciun" la fotbal, prima lor competiție.
Evenimente
ARAD. Târgul de Crăciun de la Castelul Săvârșin își deschide porțile anul acesta în zilele de vineri, 19 decembrie, sâmbătă, 20 decembrie, și duminică, 21 decembrie.
Local
În microbuz se aflau două persoane, care au reușit să iasă singure. Microbuzul a ars în proporție de 50%.
România
Președintele Nicușor Dan a fost primit, miercuri, de Regele Charles al III-lea.
România
Coaliția de guvernare, reunită miercuri la Palatul Victoria, a anunțat că a ajuns la un acord în privința creșterii salariului minim la 4.325 de lei începând cu 1 iulie 2026.
Local
Pentru că nu şi-au îngrijit imobilele în care locuiesc, proprietarii acestora vor plăti impozite mai mari de anul viitor.
Citiți principiile noastre de moderare aici!