Primăria anunță începerea procedurilor, în sensul că locatarii din această zonă trebuie să depună, la Primăria Municipiului Arad, camera 5 (Palatul Cenad), până la data de 28 septembrie, următoarele documente: cerere tip (se obține de la primărie sau se poate descărca de pe site-ul Primăriei), documente privind domiciliul/rezidența, copie după certificatul de înmatriculare a autovehiculului, certificat de încadrare într-o grupă de handicap (dacă este cazul), dovada de veteran de război sau beneficiar al Decretului – Lege nr. 118/1990 (dacă este cazul), cupon de pensie (soţ+soţie) pentru acordarea reducerii în cazul pensionarilor cu o pensie medie sub salariul minim pe economie, declaraţie pe propria răspundere că nu deţine garaj amplasat pe domeniul public.
Se vor licita parcarile la A7
Reactualizat la:
ARAD. Joi 11 octombrie, începând cu ora 9, în sala cinematografului Arta,din strada Vasile Alecsandri, se va desfășura licitația locurilor de parcare marcate şi numerotate, din faţa blocului A7 (cartierul Aurel Vlaicu).
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Rezultatele extragerilor din data de 21-06-2026 sunt următoarele:
Local
Duminică, 21 iunie 2026, sub coordonarea procurorului de caz, din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Arad, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, împreună cu luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale, au pus în aplicare un mandat de aducere.
Local
A fost semnat contractul pentru modernizarea drumului Lipova-Neudorf, catalogat cel mai prost drum din județul Arad.
Mapamond
Vânzarea de carburanți a fost sistată duminică în peninsula ucraineană Crimeea, ocupată de Rusia din 2014 a anunțat guvernatorul numit de Moscova în acest teritoriu, Serghei Aksionov, citat de AFP.
1
Local
Meteorologii anunță că, până în 24 iunie, vom avea atât temperaturi extreme, cât și furtuni puternice.
ARADON Sport local
CSM Deva învinge cu 1-0, în deplasare, pe Athletico Vinga şi ia o opţiune serioasă la promovarea în Liga 3.
România
Ilie Bolojan a fost reales duminică în funcţia de preşedinte al Partidului Naţional Liberal în cadrul Congresului Extraordinar al PNL.
3
ARADON Sport local
TIMIŞOARA. Tânărul sportiv al ACS Șah Club Vados Arad, Levin-Filip Table, a obținut locul I la categoria U10 în cadrul competiției Nokia Open Chess Contest 2026, desfășurată la Timișoara.
Citiți principiile noastre de moderare aici!