ARAD. Cadrele Ministerului Apărării Naționale (MApN) și cele ale Ministerului Afacerilor Interne (MAI) fac pregătiri pentru Ziua Națională a României. Repetițiile pentru defilare au loc astăzi, 29 noiembrie, în Cetatea Aradului.
Astfel, de 1 Decembrie, veți avea ocazia să-i vedeți, cu ocazia defilării, pe militarii Batalionului 191 Infanterie „Radu Golescu”, pompierii din cadrul ISU Arad, polițiștii din cadrul IPJ Arad, jandarmii din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Arad, polițiștii de frontieră și Poliția de penitenciare din cadrul Penitenciarului de Maximă Siguranță Arad, care va defila pentru prima dată. De asemenea, vor fi prezentate și autospecialele de intervenție din cadrul MApN și MAI.
Soldații, pompierii, jandarmii și polițiștii vor defila de 1 Decembrie, la Arad
Soldații, pompierii, jandarmii și polițiștii vor defila de 1 Decembrie, la Arad
Defilarea va avea loc duminică, 1 Decembrie, cu ocazia Zilei Naționale, în fața Primăriei Arad, de la ora 9.00.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
ARADON Sport local
Alesia Sferlea şi Adela Strună au cucerit câte două medalii fiecare.
România
Ipoteza creşterii TVA nu este luată în calcul pentru bugetul pentru 2026, iar eventuala adoptare a altor măsuri va fi discutată în coaliţie, a afirmat, marţi, ministrul Finanţelor, Alexandru Nazare, la Summitul de Fiscalitate şi Tehnologie.
România
O tânără, elevă în clasa a XII-a la liceul Grigore Moisil din Timișoara, a murit în condiții suspecte. Ar fi ingerat fructele unei plante ornamentale
Local
Deputatul arădean spune că ar renunța la funcție, dacă asta ar însemna înfăptuirea unor reforme reale în România.
ARADON Sport local
BAIA MARE. Opt medalii de aur, una de argint şi şase de bronz au cucerit sportivii de la CS Takeda Arad la Cupa României Taekwon-do I.T.F. de la Baia Mare.
ARADON Sport local
ARAD. Primele trei clasate au obţinut victorii în etapa cu numărul 10 din ultimul eşalon valoric al fotbalului judeţean, Liga 6.
România
Călin Georgescu s-a prezentat marți dimineața la sediul Judecătoriei Sectorului 1, unde a avut loc un termen al procesului în care fostul candidat la prezidențiale este judecat pentru propagandă legionară.
ARADON Sport local
Cei mai buni alergători au primit premii în valoare totală de 18.000 de lei. Evenimentul s-a bucurat de prezenţa fostei mare campioane a atletismului românesc, Gabriela Szabo.
Citiți principiile noastre de moderare aici!