Vineri și sâmbătă, 1 și 2 august, pajiștea de lângă Castelul Mocioni devine, din nou, locul unde se adună libertatea, muzica bună și bucuria de a fi împreună. Festivalul de la Bulci — redenumit anul acesta Summer Camp Bulci — promite o ediție memorabilă, cu artiști îndrăgiți, concerte sub cerul liber și acces gratuit pentru toți participanții.
În ambele seri de festival, scena amplasată în inima naturii va găzdui, începând cu ora 19, nume sonore ale folkului și rockului românesc, dar și trupe tinere, gata să câștige inimile publicului.
Line-up-ul include artiști de marcă precum Mircea Baniciu & Band (cu Vlady Cnejevici și Teo Boar), Mircea Vintilă, Magda Puskas și Rareș Suciu, Dinu Olărașu, Mircea Bodolan, Daniel Julean și Nicoleta Brola. Lor li se alătură Old Lady’s Band, Oliver Goilean, Florian Jianu, Stone Cold, Ciprian Dinga, Epicenter Band, Vasile Gondoci și The Dancing Flowers.
Pe lângă concerte, organizatorii anunță și surprize pregătite special pentru public, păstrând astfel spiritul viu și neconvențional care a transformat Bulciul într-un festival de suflet, nu doar de sunet.
Intrarea este gratuită, la fel ca parcarea și camparea. Totuși, există o schimbare importantă față de edițiile trecute: accesul cu mașinile pe pajiștea festivalului va fi permis doar celor care campează peste noapte. Pentru ceilalți participanți, a fost amenajată o zonă specială de parcare, semnalizată corespunzător.
Evenimentul este organizat de Primăria Comunei Bata, cu sprijinul Centrului Cultural Județean Arad și al partenerilor tradiționali, alături de care, în acest an, se regăsește și brandul Ursus.
Summer Camp Bulci: două seri de muzică, natură și libertate
Summer Camp Bulci: două seri de muzică, natură și libertate
Intrarea este gratuită, la fel ca parcarea și camparea, însă accesul cu mașinile pe pajiștea festivalului va fi permis doar celor care campează peste noapte.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Execuția bugetului general consolidat la 31 mai 2026 s-a încheiat cu un deficit diminuat semnificativ, de 35,94 miliarde lei, respectiv 1,75% din PIB, comparativ cu deficitul de 64,23 miliarde lei (3,35% din PIB) înregistrat în aceeași perioadă a anului 2025, informează Ministerul Finanțelor.
1
România
Propunerile legate de reduceri de taxe sau de creşteri de cheltuieli pe care le vedem zilele acestea în discuţiile legate de formarea Guvernului sunt un semnal extrem de negativ, iar cea mai mare greşeală în momentul de faţă ar fi să facem paşi înapoi în materie de consolidare fiscală, adică să ne gândim la relaxări fiscale, a transmis, joi, economistul şef al Raiffeisen Bank, Ionuţ Dumitru.
România
Rezultatele extragerilor din data de 25-06-2026 sunt următoarele:
România
Președintele Forța Dreptei, Ludovic Orban, consideră că PNL și USR nu au cum să voteze un Guvern minoritar PSD condus de Sorin Grindeanu, „decât dacă vor să se sinucidă politic„ și să îi lase „fără speranță și fără reprezentare politică” pe toți românii care cred în „democrație, drepturi și libertăți, integritate și competență în viața publică, în reforme profunde și în orientarea pro-europeană”.
Local
Sub pretextul unor lucrări de punere în siguranță, cariera de piatră din Agrișu Mare pare că funcționează, chiar dacă Garda de Mediu a dispus suspendarea activității.
3
UT Arad
Adrian Mihalcea mai vrea doi fundași și un mijlocaș defensiv. A sosit și Papeau.
România
Gerantul interimar al Consulatului General al României la Sankt Petersburg a fost declarat persona non grata şi partea rusă a decis retragerea consimţământului pentru înfiinţarea postului consular respectiv, a anunţat, joi, Ministerul Afacerilor Externe.
2
Local
Din cauza avertizării de cod portocaliu și a temperaturilor extreme de până la 37 de grade, organizatorii au decis decalarea activităților, pentru a asigura confortul și siguranța publicului.
Local
Cu prilejul Zilei Avocatului, marcată anual la 24 iunie, am discutat cu avocatul Andrei Ioniță, Decanul Baroului Arad, despre rolul avocatului în societatea contemporană și despre modul în care Baroul Arad a ales să își extindă implicarea dincolo de sfera strict profesională, în beneficiul comunității arădene.
1
Citiți principiile noastre de moderare aici!