„Poliţiştii Serviciului de Investigaţii Criminale şi de la Postul de Poliţie Şepreuş, au depistat o femeie pe numele căreia autorităţile judiciare din Italia au emis un mandat european de arestare. Femeia, în vârstă de 27 de ani, a fost depistată joi, pe raza localităţii Şepreuş, pe numele său existând un mandat european de arestare, emis de către autorităţile judiciare din Italia, pentru săvârşirea infracţiunii de trafic de droguri pe teritoriul acestui stat”, au precizat reprezentanții IPJ Arad. Potrivit acestora, femeia a fost prezentată magistraţilor Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Timişoara, care au dispus reţinerea acesteia în vederea predării către autorităţile din Italia.
Tanara cautata in Italia pentru trafic de droguri, gasita la Sepreus
Reactualizat la:
ȘEPREUȘ. O tânără, în vârstă de 27 de ani, acuzată de trafic de droguri pe teritoriul Italiei, a fost depistată la Sepreuș. Femeia era căutată de autoritățile din Italia, iar pe numele ei exista un mandat european de arestare.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Președintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat vineri că social-democrații nu mai înaintează o altă propunere și le-a transmis „curajoșilor” din PNL și USR că PSD nu se teme de votul cetățenilor.
1
România
Nu vom accepta să-l susținem necondiționat ca premier pe Sorin Grindeanu, nu vrem să fie dată țara pe mâna oricui și în orice condiții, cu voturile noastre, iar asta deranjează, a declarat, vineri seară, președintele PNL, premierul interimar Ilie Bolojan.
România
Președintele Nicușor Dan transmite că partidele au revenit la blocajul politic, după ce PNL se angajase marți să voteze un guvern minoritar PSD, însă ulterior și-a schimbat poziția.
1
Local
Gabriel Șopandă, ambasadorul României în Ungaria, s-a aflat într-o vizită oficială în județul nostru.
Local
Locuitorii satului persecutat de familia Colțeu au organizat o sărbătoare în cinstea sentinței care a readus Nadășul în proprietatea locuitorilor de acolo și a statului.
România
Consiliul Uniunii Europene a confirmat oficial decizia Comisiei Europene din iunie de a plasa Bulgaria sub procedura de deficit excesiv (EDP), cerând țării să ia măsurile fiscale corective pentru a ține sub control cheltuielile public în creștere, informează Novinite.
Citiți principiile noastre de moderare aici!