aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Taximetristul care a „tăiat” linia dublă continuă, amendat

Taximetristul care a „tăiat” linia dublă continuă, amendat

De Valentin Goran
la 5 May 2020 14:04 Reactualizat la: 5 May 2020 14:15
32 Comentarii

Taximetristul care a „tăiat” linia dublă continuă, amendat

5 May 2020 14:04 Reactualizat la: 5 May 2020 14:15
Șoferul de 51 de ani, din Lipova, care a tăiat linia dublă continuă de pe strada Eugen Popa, joi, 30 aprilie a fost sancționat cu 1.305 lei și 6 puncte de penalizare.
Scris de Valentin Goran - Șoferul de 51 de ani, din Lipova, care a tăiat linia dublă continuă de pe strada Eugen Popa, joi, 30 aprilie a fost sancționat cu 1.305 lei și 6 puncte de penalizare.

Trimite articolul

X

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Arad s-au autosesizat în urma articolului „Taximetristul care «taie» linia dublă continuă, la Arad”, publicat pe site-ul www.aradon.ro, vineri 1 mai. Vă readucem aminte faptul că filmarea ne-a fost oferită de un arădean aflat în trafic și a fost realizată cu ajutorul unei camere video de la bordul autoturismului său joi, 30 aprilie, la ora 11:18, pe strada Eugen Popa din cartierul Subcetate, sens de mers dinspre Micălaca înspre centru. Taximetristul aflat la volanul unui autoturism Dacia Logan cu numărul de înmatriculare AR–44–TYN a virat la stânga peste linia dublă continuă.

„Este vorba de un bărbat de 51 de ani din Lipova, care a fost sancționat cu amendă în valoare de 1.305 lei – cu posibilitatea plății a jumătate în 15 zile și 6 puncte de penalizare”, a declarat pentru Jurnal arădean/Aradon, Claudia Iuga – purtătorul de cuvânt al IPJ Arad.

CITEȘTE ȘI:

Taximetristul care „taie” linia dublă continuă, la Arad

Trimite articolul

X
Taguri:
amendat ,
Arad ,
taximetrist
32 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Aurel says:
    May 5, 2020 at 2:17 pm

    Dar arădeanul care a filmat ce drk caută pe banda 2..

    Reply
    • adelin stoianov says:
      May 5, 2020 at 4:13 pm

      te legi aiurea de o chestie relativa !

      Reply
    • Parcavadcaestipieton says:
      May 6, 2020 at 8:22 am

      Daca nu ai coborat podul ala niciodata, atunci iti spun eu de ce ….
      Iti bat toti dintii in gura daca ti banda 1… e praf soseaua….
      dar na… nustem romani si ne place sa punem intrebari tampite …

      Reply
    • Egri Robert says:
      May 6, 2020 at 10:52 am

      Este un drum de oras nu este autostrada !!
      Tu crezi c daca pe autostrada cu 2 benzi pe sesn sunt anumite reguli atunci orice drum in interiorul localitatii cu doua benzi pe sens deja are acelasi reguli?? Eu zic ca nu si informeazate si tu inainte sa ma blituiesti in mijlocul orasului.

      Reply
  2. fiombun says:
    May 5, 2020 at 2:26 pm

    Sa-i rasplateasca Dumnezeu inzecit celui ce a filmat. Doamne ajuta!

    Reply
    • Vanea says:
      May 5, 2020 at 5:41 pm

      Vezi ca te bate Dumnezeu pe tine daca blestemi.
      Esti ca rromi care dupa ce sparg o casa sunt suparati pe proprietar ca i-a dat la politie.

      Reply
      • Iaca says:
        May 5, 2020 at 7:50 pm

        Bravo , bine punctat !!!

        Reply
    • Noa says:
      May 5, 2020 at 7:52 pm

      …. și ție… cap de….

      Reply
  3. Daniel says:
    May 5, 2020 at 3:06 pm

    Pt linie dubla continua nu se retine permisul ?

    Reply
    • Hshsh says:
      May 6, 2020 at 11:06 am

      Nu, pt depasire pe linia continua se retine permisul

      Reply
  4. ivan says:
    May 5, 2020 at 3:33 pm

    Cum sa fie sanctionat camera aceea de bord este de hoby

    Reply
    • Calin says:
      May 5, 2020 at 4:17 pm

      Si cere-i problema ca a filmat cineva.
      F.bine.
      In multe tari nu greșești ca ti-e frica de ceilalți șoferi.
      Numai asa poti sa faci ordine deoarece politia nu poate fi in orice loc.
      Foarte bine această e o metoda f.buna pentru nesimțiți.

      Reply
    • Na... says:
      May 5, 2020 at 7:58 pm

      S-a urcat Ivan pe divan…. cu votca în mână 😏😄

      Reply
  5. Barabule says:
    May 5, 2020 at 3:50 pm

    Nu era vorba ca o filmare poate sa fie luata in considerare ca si proba daca a fost insatalata oficial de personal calificat si autorizat?

    Reply
    • mike says:
      May 5, 2020 at 4:14 pm

      politia s a autisesizat…

      Reply
  6. ardealu says:
    May 5, 2020 at 4:56 pm

    frumos cadou bravo, uite ca se poate, si la soferii de la ververita trebuie amendati corespunzator

    Reply
  7. klaus says:
    May 5, 2020 at 4:59 pm

    Eu zic sa facem un clasamentent al video turnatorilor postrevolutionari !

    Reply
    • Vanea says:
      May 5, 2020 at 5:37 pm

      E plin de deastia ce filmeaza. Nu mai poti sa treci pe rosu de ei.
      Ce sa zic daca vrei sa furi ceva. Ca imediat te filmeaza.

      Reply
    • Păzea.. says:
      May 5, 2020 at 8:02 pm

      Vezi că am 4 camere în mașină… față , spate și 2 laterale !!!!
      Filmează TOT !!! Păzea…
      Așa i-au prins și pe ăia care vroiau să-mi spargă mașina …

      Reply
  8. Marcel says:
    May 5, 2020 at 5:24 pm

    A gresit , plateste! Asta se cheama respect fata de lege .

    Reply
  9. TAXIov says:
    May 5, 2020 at 5:30 pm

    cel cARE A FILMAT E UN NIMURIK SI IL PRINDEM NOI… SUNTEM VREO 20 SI IL URMARIM….

    Reply
    • anonim says:
      May 5, 2020 at 11:28 pm

      😂😂😂 mama ce viteji are tata sub plapuma 😂😂😂 mai Pardalian , nu mai fi atat de viteaz ca nu stii niciodata pe cine iei in masina ( asta in ideea ca esti taximetrist ) se tot poate sa ai o ,, cursa ,, pe la stomatolog fara intentie , ma tot intreb cum unii taximetristi pot fii atat de redusi incat sa nu constientizeze ca in orice moment pot cadea victime propiei lor vitejii , ajungi sa te intrebi , idiotii care au batut soferii de taxi in timpul cursei , sau fereasca D-zeu , le a luat ,,grupa sanguina ,, oare nu cumva aveau o politza de platit acestor ,, eroi cu statie ? ,, 🤫

      Reply
    • Egri Robert says:
      May 6, 2020 at 10:56 am

      Mi-a venit cheful sa instalez camere la bord, poate filmez cum il prindeti pe cela si merg direct la politie!

      Reply
  10. HHH says:
    May 5, 2020 at 6:40 pm

    Din comentarii inteleg încă o dată că avem șanse, dar mici de a ne face bine ca națiune! Dar , sa fim optimiști! Mulțumesc celor ce împărtășesc această speranță deși mai sunt încă mulți, prea mulți bizoni.

    Reply
  11. Jakab Marcel says:
    May 6, 2020 at 1:48 am

    Ta-te tata lu mnezo, bunicu lu Christos de securist amator, asa e romanachele nost pune-v-ar Drew capra, sifonar pus pe rau care se bucura der Raul altuia, CA parcA El CA sofer nu a facut greseli in scroafa de mamica lui in care il bagam niciodata. ☮️!

    Reply
  12. regula says:
    May 6, 2020 at 8:24 am

    pai chiar politia a spus ca nu se pot lua in considerare inregistrarile astea, ca nu sunt facute cu echipament omologat . s-a schimbat legea ?

    Reply
  13. CarPol says:
    May 6, 2020 at 9:26 am

    Prin dreapta nu putea sa depaseasca. Nu imi pare rau de el. A avut ghinion sa fie filmat si ars de politie. Bravo celui ce a filmat si a politiei pentru autosesizare.

    Reply
    • LWD says:
      May 6, 2020 at 10:28 am

      a2a abatere: amenda + bataie

      Reply
  14. coman sava says:
    May 6, 2020 at 11:50 am

    O stire extraordinară de un real interes mondial, care m-a liniștit și pe mine și pe mulți alții. Felicitări, nu știu ce ar fi fost dacă nu dădeai extraordinara știre, Sunt sigur că toate ziarele din lume vor scrie mare pe prima pagină această știre. Felicitări neobositei echipe de profesioniști de la aradon !!!

    Reply
    • LWD says:
      May 6, 2020 at 12:46 pm

      Se numeste ARADON. Vrei stiri mondiale, ai CNN sau alte siteuri

      Reply
  15. coman sava says:
    May 6, 2020 at 11:58 am

    Te rog domnule Valentin să ne dai amănunte cu privire la această știre de senzație, a reușit să plătească jumătate, a plătit cu cardul sau cu bani ghiață, familia s-a necăjit, l-a certat ? el cum se simte, regretă fapta? vrem amănunte , sunt foarte importante intr-o asemenea știre. Maidați-ne asemenea știri și vă vom propune la premiul pentru cel mai bun redactor din lume. Vă mulțumim că existați !!!

    Reply
  16. Marcel says:
    May 6, 2020 at 2:26 pm

    Fugi repede la rutiera si preda permisu😀😀😀

    Reply
  17. Cele mai citite știri

    1
    1 Mai: Ziua Internațională a Muncii, de la defilări propagandiste la mici și grătare
    2
    38 de elevi trimiși la școală de oamenii legii
    3
    Kremlinul susține că nu a primit răspuns la cererea adresată României de a examina resturile dronei
    4
    Datoria publică a României va crește la 63,4% din PIB în 2027 și va ajunge la circa 90 % în 2036 (raport de convergență)
    5
    UTA, pe podium la numărul de juniori
    6
    Pîslaru: Unele grile din proiectul legii salarizării nu sunt așezate corect. Vom corecta ceea ce poate fi corectat
    7
    Cel puțin 10 morți și 100 de răniți în mai multe atacuri ruse, inclusiv la Kiev
    8
    Se (re)înfiinţează un centru de zi pentru vârstnici în Vlaicu
    9
    „Sanitarii” din Sebiş, în concurs la Békéscsaba
    10
    Solutii inteligente pentru afaceri: Cum isi pot innoi companiile din Oradea, Arad si Deva flota de utilitare cu dobanda fixa 0%!

    România

    Datoria publică a României va crește la 63,4% din PIB în 2027 și va ajunge la circa 90 % în 2036 (raport de convergență)
    Datoria publică a României este estimată la 61,6% din PIB în 2026, va urca la 63,4% din PIB în 2027 și este proiectată să ajungă la circa 90% din PIB în 2036, conform Raportului de convergență pentru 2026, publicat miercuri de Comisia Europeană.

    Local

    Arădeanul Lucian Vărșăndan anunță că se retrage de la șefia Teatrului German din Timișoara
    În vârstă de 51 de ani. Lucian Vărșăndan a făcut parte colectivul Teatrului German de Stat Timișoara din 1999, când a fost angajat pe postul de secretar literar al singurei instituții din România care produce exclusiv spectacole în limba germană.

    România

    Nicușor Dan: Ar trebui ca joi partidele să discute între ele și vineri să vină la mine cu concluziile
    Președintele Nicușor Dan, a declarat, miercuri, că partidele și-au asumat că vor veni la Cotroceni cu condițiile pe care le au pentru a susține o guvernare minoritară, urmând ca joi să discute între ele aceste aspecte, iar vineri să-i prezinte concluziile șefului statului.

    ARADON Sport local

    Daria Toma va continua la FCC Baschet UAV Arad
    Formația arădeană păstrează un nucleu important din sezonul precedent, extrema fiind a 5-a jucătoare anunțată de club pentru stagiunea viitoare.

    România

    Plafonarea adaosului comercial la alimentele de bază, prelungită până la 31 decembrie - lege promulgată
    Președintele Nicușor Dan a promulgat, miercuri, legea prin care este prelungită plafonarea adaosului comercial la alimentele de bază până la data de 31 decembrie 2026.

    Local

    Canicula amenință recordul lunii iunie, la Arad. Meteorologii estimează până la 39 de grade
    Potrivit datelor Administrației Naționale de Meteorologie, temperatura maximă absolută pentru luna iunie la stația meteorologică Arad este de 37,8 grade Celsius, valoare înregistrată pe 30 iunie 2022 și egalată pe 26 iunie 2025.

    România

    Miruță declară că USR propune o rotație între un guvern minoritar de dreapta și un executiv monocolor PSD
    Ministrul interimar al Apărării, Radu Miruță, membru al Biroului Național al USR, anunță că partidul din care face parte propune o rotație la guvernare între un executiv minoritar PNL-USR-UDMR și un cabinet monocolor PSD.

    Advertorial

    Când bucătăria vorbește despre tine înainte să apuci să scoți un cuvânt
    Există ceva aproape magic în felul în care o bucătărie bine gândită schimbă atmosfera întregii locuințe.

    România

    Nazare: România nu merită să piardă miliarde de euro din finanțări și fonduri. Românii au nevoie ca de aer de acești bani
    România nu merită să piardă brusc miliarde de euro din finanțări sau fonduri, așa cum risca în vara anului trecut, iar românii, în ciuda învrăjbirii alimentate azi din toate direcțiile, au nevoie ca de aer de acești bani și de acest loc în lume, a scris, miercuri, pe pagina sa de socializare, ministrul interimar al Finanțelor, Alexandru Nazare. 1
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.