„În data de 04.03.2024, în jurul orei 16:00, în urma unei sesizări transmise de către un cetățean prin dispeceratul Direcției Generale Poliția Locală Arad, polițiștii locali au identificat și amendat, conform prevederilor Legii nr. 61/1991, o persoană de sex masculin, care manifesta un comportament agresiv față de copiii care se aflau în spațiul de joacă amenajat în parcul situat pe strada Cărămidarilor”, informează Poliția Locală.Până la sosirea echipajului, bărbatul a reușit să-și rupă hainele de pe el, iar în momentul în care a observat agenții de poliție locală a încercat să fugă. „Comportamentul său indica faptul că se confruntă cu o problemă de sănătate mintală, astfel că polițiștii locali au procedat la încătușarea individului, solicitând o ambulanță la fața locului, în vederea gestionării situației medicale.M.S., în vârstă de 29 de ani, cu domiciliul în Municipiul Arad, a fost transportat la Unitatea Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Arad, iar ulterior internat la Secția de Psihiatrie”, mai spune Poliția Locală.
Un bărbat care s-a comportat agresiv cu copiii într-un parc din municipiu a fost dus la Psihiatrie
Un bărbat care s-a comportat agresiv cu copiii într-un parc din municipiu a fost dus la Psihiatrie
Reactualizat la:
Până la sosirea Poliției Locale, bărbatul de 29 de ani și-a rupt hainele de pe el, iar la vederea echipajului a încercat să fugă.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
În România vor rămâne staționate trupe americane, dar vor exista unele modificări în modul de rotație a militarilor, le-a declarat vineri reporterilor șeful Pentagonului, Pete Hegseth, transmite Reuters.
Local
Acolo unde un astfel de dispozitiv este accesibil, șansele de salvare cresc considerabil până la sosirea echipajelor medicale.
Local
Sâmbătă, 8 noiembrie sunt celebrați Sfinții Arhangheli Mihail și Gavril, considerați conducători ai cetei îngerilor.
Local
La Spitalul Județean, va fi pus în funcțiune un aparat modern pentru depistarea drogurilor. Noul aparat de la Medicină Legală identifică în timp record peste 200 de substanțe toxice, de la droguri și medicamente, până la compuși psihoactivi și substanțe interzise.
Advertorial
Una dintre fabricile cu vechime din municipiul nostru a împlinit 20 de ani de activitate în Arad.
România
Sorin Grindeanu a fost ales, vineri, în funcția de președinte al PSD, la Congresul extraordinar al partidului, cu 2.787 de voturi „pentru” și opt abțineri.
7
Local
Proiectul, care a găsit deschidere din partea administrației din Vladimirescu, aparține Arhiepiscopiei Aradului și se dorește a fi „o lucrare a iubirii și a nădejdii, o chemare la vindecare”.
Citiți principiile noastre de moderare aici!