Inițiativa concertului a venit din „dorința de a aduce muzica de înaltă ținută mai aproape de publicul larg, alegând de această dată o scenă neconvențională, care îmbină armonia sunetelor cu perfecțiunea naturii”, transmit cei de la Primăria Municipiului Arad, în calitate de principal organizator, împreună cu Centrul Municipal de Cultură Arad (CMCA).
Pe scenă au urcat muzicienii Orchestrei Johann Strauss Modern, aflați sub conducerea muzicală a maestrului Constantin Tălmaciu. Magia sunetelor a fost completată vizual de grația și mișcările tinerilor de la școala de dans DUM DANCE TEAM.
La eveniment au participat câteva sute de persoane, spațiul neconvențional fiind transformat timp de aproximativ două ore dintr-o oază de verdeață într-o casă a muzicii clasice.
Citiți principiile noastre de moderare aici!