Proiectul este construit din surse financiare proprii şi cu accesarea unei finanţări de 4 milioane de euro acordată de Garanti Bank.
Wallberg Properties a dezvoltat peste100.000 de metri pătraţi în ansambluri rezidenţiale premium din Arad, Cluj şi Braşov, cu investiţii de peste 40 de milioane de euro.
„Acest proiect este unic din mai multe puncte de vedere. Este la kilometrul zero în Arad, este clădirea rezidenţială cu cea mai mare suprafaţă de grădini suspendate din România, peste 1400 metri pătraţi, iar investiţia noastră este una de mare anvergură. Aici vom investi nu numai milioane de euro ci mai ales toată experienţa noastră acumulată în 12 ani de dezvoltări imobiliare rezidenţiale.
Acest proiect va fi unul emblematic pentru Wallberg şi ne dorim să devină un simbol pentru oraşul Arad” declară Valentin Morar, CEO al Wallberg Properties. (www.wallberg.ro).
Proiectat de binecunoscutul arhitect Bogdan Drig, Arad Plaza este un concept deosebit, organizat ca un oraş în oraş. Dezvoltat piramidal, pe diverse paliere şi în diverse forme, acest proiect este dus tocmai la polul opus conceptelor care au dominat oraşele-dormitor, uniformizate şi uniformizante, ale comunismului şi post – comunismului ultimei jumătăţi de secol.
Lansarea oficială ARAD PLAZA, are loc, în cadrul unui cocktail de business, cu participarea binecunoscutului antreprenor de succes Marius Ghenea, la salonul Panoramic de la ultimul etaj al Hotelului Continental Arad, în seara de 17 decembrie.
Wallberg Properties lansează un proiect în valoare de 12 milioane de euro, situat ultracentral în Arad
Wallberg Properties lansează un proiect în valoare de 12 milioane de euro, situat ultracentral în Arad
Reactualizat la:
ARAD PLAZA oferă 107 apartamente unice, în trei imobile de tip S+P+4+2, amplasate pe o suprafaţă de jumătate de hectar, chiar în inima oraşului, pe principalul bulevard al Aradului. De asemenea, din cei 19.216 metri pătraţi construiţi, 1.200 au destinaţia office pe sistemul SoHo (small office / home office) pentru cei cu profesii liberale. Clădirea mai dispune de 142 locuri de parcare şi 66 de boxe.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
9
Local
Patru zone de pe raza comunei Apateu au fost transformate în gropi ilegale de deșeuri. Garda de Mediu a acordat administrației locale termen de o lună pentru salubrizare.
România
Președinta Parlamentului European, Roberta Metsola, a fost informată de către președintele Nicușor Dan de criza politică din România în timpul Summitului Comunității Politice Europene, care a avut loc pe 4 mai, la Erevan (Armenia), context în care șefa Legislativului european a amânat vizita în România, au declarat, luni, surse oficiale.
1
Advertorial
Investițiile în ETF-uri au devenit tot mai populare în ultimii ani, atât în rândul investitorilor aflați la început de drum, cât și al celor cu experiență. ETF-urile (Exchange Traded Funds) sunt fonduri tranzacționate la bursă, care urmăresc evoluția unui indice, sector economic, materii prime sau alte clase de active. Popularitatea lor se datorează în special accesibilității, diversificării și costurilor reduse comparativ cu alte instrumente financiare. Totuși, ca orice investiție, acestea vin la pachet atât cu beneficii, cât și cu riscuri ce trebuie înțelese înainte de a lua o decizie.
Citiți principiile noastre de moderare aici!