ARAD. O tânără de numai 22 de ani era să moară după ce a băut câteva zeci de medicamente pe care le-a înghiţit folosind alcool. Un echipaj SMURD s-a deplasat de urgenţă la locuinţa acesteia, după ce incidentul a fost anunţat la telefonul 112.
LIPOVA. Un echipaj al Jandarmeriei, în cooperare cu ofiţeri din cadrul Serviciului de Informaţii şi Protecţie Internă Arad, au participat la o acţiune care viza comerţul ilicit cu ţigări şi alcool.
ARAD. În urma unei acţiuni, poliţiştii din cadrul Biroului Rutier au prins în trafic, un bărbat în vârstă de 32 de ani, care conducea un autoturism aflându-se sub influenta baturilor alcoolice. La testarea cu aparatul etilotest s-a stabilit că şoferul avea o concentraţie de 0,56 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Liniştea pare să fie o noţiune pe care Cristian Tanase nu o va cunoaşte prea curând. Mijlocaşul Stelei şi al echipei naţionale, aflat constant în atenţia paparazzilor din cauza vieţii private "interesante", a fost prins miercuri de poliţie în Judeţul Argeş.