SEBIŞ. Alcoolul continuă să fie una dintre principalele cauze ale scandalurilor în judeţul nostru. Ultima întâmplare de acest gen a avut loc într-un restaurant din Sebiş.
ARAD. Jandarmii arădeni au prins în flagrant doi bărbaţi care efectau o tranzacţie cu alcool dublu rafinat. 54 de litri de alcool cu etichetă de Serbia, în valoare de 1.080 de lei, erau în joc.
PECICA. Doi şoferi de TIR au fost prinşi conducând în timp ce se aflau sub influenţa băuturilor alcoolice. Poliţiştii din Pecica au tras pe dreapta doi conducători de TIR, ambii având o alcoolemie peste limita legală.
BOCSIG. Un bărbat de 37 de ani din comuna Bocsig a fost bătut măr de trei persoane care, ulterior, l-au aruncat în Criş.
Comisia pentru sănătate a Camerei Deputaţilor a aprobat, miercuri, în unanimitate, iniţiativa legislativă potrivit căreia pacienţii care ajung în serviciile de urgenţă în urma intoxicaţiei etilice vor deconta costurile spitalizării, a anunţat deputatul independent Tudor Ciuhodaru.