ARAD. Poliţiştii din cadrul Secţiei nr. 1, au depistat în zona pieţei Fortuna o femeie de 49 ani din Arad, care oferea spre vânzare tigari fara timbru, de diferite mărci. De asemenea, lucrătorii Biroului Poliţiei Urbane, i-au depistat în zona Pieţei Grădişte pe Livia C. şi Petru F. ambii din Arad, care deţineau mai multe pachete de tigari netimbrate cu scopul de a le vinde.
ARAD. Comisarii Gărzii Fiananciare Arad au oprit, în vama Vărşand, pentru control, un transport de mere. „Conform documentului de transport prezentat rezulta că destinatarul mărfii e o societate comercială din Bucureşti.