ARAD. Poliţiştii din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor au găsit la o societate comercială, 570 de pachete de ţigări netimbrate, în valoare de 3.990 de lei, provenind de la duty free.
ŞEITIN. O femeie din Şeitin este cercetată de poliţişti după ce a fost depistată în trafic având în maşină mai multe pachete de ţigări netimbrate şi care nu erau destinate comercializării. Silvia G. fost descoperită în urma unei acţiuni pe linia transportului de produse accizabile organizată de poliţiştii din Nădlac şi Şeitin. Femeia a fost sancţionată cu 1.000 de lei iar ţigările au fost confiscate.
ARAD. Nicio zi fără amenzi pentru comercianţii de ţigări netimbrate. Două femei în vârstă de 31, respectiv 65 de ani, ambele din Arad care vindeau mai multe pachete de ţigări netimbrate de diferite mărci, în zona pieţei UTA, s-au ales cu câte o amendă de 1.000 de lei. Ţigările au fost ridicate în vederea confiscării.