Primăria Arad, împreună cu Agenţia de Protecţie a Mediului şi SC Remat SA, organizează vineri, 24 iunie, acţiunea trimestrială de colectare a deşeurilor de echipamente electrice şi electronice (DEEE), între orele 8:00 şi 15:00.
Arad. Primăria Arad scoate la licitaţie aproximativ 80 de tone de deşeuri din fier, rezultate din înlocuirea unor părţi din suprastructura metalică a podului Traian, aflat în reabilitare.
Duminică e zi liberă la strâns gunoiul şi măturat străzile, după ce în noaptea de Înviere echipajele vor fi prezente pe străzi.