ARAD. Agentul principal din cadrul Penitenciarului de Maxima Siguranta Arad, care a fost prins acum două săptămâni cu 1.000 de pachete de tigari netimbrate în maşină, s-a ales cu dosar penal pentru evaziune fiscală.
ARAD. Acţiune fulger a poliţiştilor din Pâncota. Forţele de ordine i-au luat în vizor pe cei care efectuează ilegal transport de persoane. În urma unei astfel de acţiuni, nu mai puţin de cinci conducători auto care transportau persoane, cu autoturismele, fără a deţine autorizaţie, s-au ales cu dosare penale. Poliţiştii îi cercetează pe aceştia pentru infracţiunea de exercitare a unei profesii fără drept.