ARAD. La Sala Polivalenta Victoria va avea loc duminică, 5 iunie, de la ora 10, a V-a ediţie a Concursului naţional de gimnastică aerobică „Aerogym”, , organizat de Palatul Copiilor Arad, cercul de gimnastică aerobică coord. de prof. Farcuta Elza . Vor participa 14 echipaje din ţară (Bucuresti, Iaşi, Craiova, Slatina, Petroşani, Oradea, Timişoara, Arad) şi un echipaj din Ungaria.
BUZĂU. Practică gimnastica de la o vârstă la care alte fetiţe se jucau cu păpuşile. Este ambiţioasă şi are un vis: să participe într-o zi la o competiţie de anvergură, unde să-i cânte imnul naţional.
BUZĂU. În absenţa unei săli de gimnastică performante, ne şi mirăm cum de avem ocazia să scriem despre astfel de rezultate, precum cele obţinute, deunăzi, de micuţele gimnaste de la CS Municipal Arad şi nu numai.
BUZĂU. Graţie inimosului prof. Eugen Căţean, şeful catedrei de gimnastică din cadrul Liceului cu Program Sportiv, şi a ucenicului său, Gabriel Haş, gimnastica artistică arădeană are viitor. Cel puţin în privinţa băieţilor. Ultimele performanţe o dovedesc.
BISTRIŢA - Secţia de gimnastică ritmică a CS Municipal Arad a început anul 2011 cu dreptul.