ARAD. Din delegaţia României care participă, în acest weckend, la Campionatul Mondial de gimnastica aerobica din Franţa fac parte şi doi aradeni. Este vorba despre vicecampionul mondial en-titre, Bogdan Popa (CSM) şi bronzul european, Cosmin Muj (CSU Aurel Vlaicu), care vor încerca să obţină o medalie în proba de trio. Digi Sport oferă transmisii de la acest eveniment sâmbătă, ora 16,45 şi duminică, ora 22.
BIRMINGHAM - Marius Racea, tatăl Ameliei Racea, câştigătoarea medaliei de aur în proba de bârnă la Campionatele Europene de la Birmingham, a declarat luni că fiica sa a hotărât singură, până să împlinească şase ani, să înceapă o carieră în gimnastică.