ARAD. O strada din cartier, asfaltata pentru a cincea oară în decurs de un an, arată, în continuare, ca după război.
ARAD. Au ajuns, e clar, la capătul răbdării, iar veştile nu sunt bune în ceea ce îi priveşte. Este vorba despre locuitorii din Bujac, care au ajuns la limită în privinţa procesului de introducere a canalizării şi de asfaltare a cartierului. Iar Primaria Arad a comunicat, de curând, faptul că în acest cartier lucrările şi-au trecut deja, în cont, şase luni de întârziere.
ARAD. Locuitorii de pe 6 Vanatori se roagă de primărie să astupe gropile, chiar şi cu asfaltul raşchetat de pe alte străzi.
ARAD - Lucrarea de modernizare a carosabilului pe Calea Aurel Vlaicu îşi poate trece în cont deja trei ani de la realizare.