ARAD. Intervenţii mult mai rapide în situaţii de urgenta, în localităţile de pe malul stâng al Mureşului.
ARAD. Garda de Interventie de la Birchis va fi inaugurată la începutul săptămânii viitoare. Potrivit preşedintelui Consiliului Judeţean, investiţia realizată din bugetul CJA a fost finalizată, iar marţi garda de Intervenţie a Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă va începe activitatea. Marţi va avea loc şi ceremonialul de sfinţire a drapelului unităţii.