ARAD. Înotătorii din oraşul nostru s-au evidenţiat la ediţia cu numărul 12 a întrecerii de un ridicat nivel calitativ.
ARAD. Tratând adversarul de sus, CS AMEFA a avut mari probleme în a se impune în primul joc al dublei cu lanterna Superligii, Crişul Oradea. A fost 11-10, într-un final încins. Cu portarul Săcui în mare formă şi un Perian de neoprit, autor a 7 goluri, băieţii pregătiţi de Cristi Cosma şi-au înecat adversarii în cel de-al doilea meci, scor 15-7, în faţa unui public ceva mai numeros ca de obicei în jurul Bazinului Delfinul.
ARAD. Incertitudinile care au planat asupra viitorului echipei de polo a Aradului au luat sfârşit odată cu înscrierea în noua ediţie a Superligii. Băieţii pregătiţi de Cristi Cosma au parte de o misiune imposibilă în runda inaugurală, pe terenul campioanei ultimelor patru ediţii, CSM Oradea.
Antrenorul Philippe Lucas, care o pregăteşte şi pe înotătorea Camelia Potec, a declarat, marţi, că sportiva română este în vacanţă şi trebuie să fie liniştită pentru a decide apoi dacă se retrage din activitate sau continuă să concureze, informează rmc.fr.