ARAD. Colecţionar de medalii încă de pe vremea când era doar un copil talentat, o speranţă a inotului aradean, Catalin Cosma nu se dezminte. De doi ani de zile, fie că „aleargă” în bazin scurt sau lung, Cătă nu are adversar pe măsura lui în probele de liber ale naţionalelor de seniori.
BUCUREŞTI. „Europenele” de la Budapesta ar putea reprezenta ultima întrecere pentru valoroasa noastră inotatoare.
ARAD. Trei medalii. Aceasta este recolta inotatorilor aradeni la „naţionalele” rezervate copiilor între 11-13 ani. Reprezentantul CSŞ Gloria, Ionuţ Sărac, a cucerit argintul în proba de 50 m fluture, în vreme ce, Bianca Balaş (CSM) a câştigat medalia de bronz în proba de 50 m liber. În fine, ştafeta 4x100 m mixt a Clubului Sportiv Municipal (Ardelean, Szanda, B. Balaş, I. Balaş) a ocupat treapta a doua a podiumului de premiere.