ARAD. Agenţia pentru Protecţia Mediului Arad va desfăşura lunar campanii de mediu pentru a rezolva problemele cu care se confruntă oamenii. Primele două vor fi la Primăria Sîntana, în 28 iunie, şi la Casa de Cultură Chişineu Criş, în 30 iunie, la ora 10.
ARAD. Borbely Laszlo, ministrul Mediului şi Pădurilor, se va afla, vineri, în judeţul Arad, unde are programate o serie de întâlniri atât pe probleme de administraţie, cât şi pe teme politice.