ARAD. Întâlniri la nivel înalt, în această săptămână, la Arad. De miercuri până vineri, este programată întâlnirea reprezentanţilor Comisiei pentru Administraţie Publică Amenajarea Teritoriului şi Echilibru Ecologic din Camera Deputaţilor, cu delegaţia Comisiei pentrzu Dezvoltare Durabilă din Parlamentul Ungar.
PAULIS - Cadrele didactice din zona Lipova doresc să facă un front comun pentru a proteja natura.
ARAD. „Fii ECOlogic” este proiectul câştigat de Asociaţia Educatio în cadrul Programului vizând educaţia şi conştientizarea publicului privind protecţia mediului, finanţat din Fondul pentru Mediu.
ARAD. Organizaţia Studenţilor din Arad a câştigat proiectul „Olimpiada Verde”, în valoare de 700.000 lei. Proiectul este cofinanţat în proporţie de 89% de către Administraţia Fondului pentru Mediu. Activităţile principale se vor desfăşura în judeţele Arad, Timiş şi Bihor. Proiectul vizează voluntariatul societăţii civile în domeniul protecţiei mediului.