Aniela Fîciu este noul preşedinte al Organizaţiei de femei, filiala Arad. Conferinţa judeţeană de alegeri a femeilor liberale arădene a avut loc sâmbătă, unde au participat 88 de delegate din totalul de 152 de membre convocate.
ARAD - Mâine, la Bucureşti, se parafează constituirea Uniunii Social Liberale Arad.
ARAD. Programată iniţial pentru astăzi, semnarea protocolului de constituire a Uniunii Social Liberale Arad a fost amânată pentru joi, locaţia stabilită fiind sediul central al PNL, de la Bucureşti.
ARAD - Liberalii arădeni critică modul în care se desfăşoară circulaţia cu tramvaiul în municipiu, mai ales ca urmare a desfiinţării unor linii.
ARAD. La ultima şedinţă a Biroului Politic Teritorial, liberalii arădeni au definitivat reprezentarea în cadrul conducerii bicefale a Alianţei de Centru- Dreapta. Deşi iniţial era vorba doar de desemnarea celui de al treilea, alături de Ioan Cristina şi Mihai Calimente, ţinându-se cont de faptul că deputatul este mai mult la Bucureşti, alături de Cristina au fost numiţi Florin Galiş şi Silviu Szentesi. Din partea conservatorilor, cei trei sunt Mircea Purcaru, Gheorghe Ailoaie şi Marinel Henteş.