ORTISEI. Tenismanul Adrian Ungur s-a calificat în turul doi al turneului challenger de la Ortisei (Italia), dotat cu premii în valoare totală de 64.000 de euro. Ungur l-a învins, în runda inaugurală, cu scorul de 6-3, 6-4, pe italianul Alberto Brizzi.
ROMA. Jucătoarea română de tenis Alexandra Dulgheru se menţine pe locul 29, cu 2.000 de puncte, în clasamentul WTA dat publicităţii luni de site-ul wtatour.com.
LAKE KARAPIRO - Echipajele de patru vâsle şi dublu rame ale României nu au reuşit calificarea direct în finala Campionatelor Mondiale de canotaj din Noua Zeelandă, urmând să participe în recalificări, pentru a obţine un loc în faza următoare a competiţiei.
Undeva în Militari, printre blocurile cenuşii, parcă te surprinde să găseşti o clădire modernă, unde, într-o atmosferă, atât prietenoasă, cât şi profesionistă, se poate face mişcare. Mirela Paşca parcă mai are şi acum pe chip din crisparea de pe vremea când cucerea medalii olimpice şi mondiale.
BUCURESTI. Directorul Camerei de Comerţ Arad a participat la dezbaterile din cadrul comisiei româno-maghiare din Capitală.