Mai mulți cititori din comuna Vladimirescu ne-au sunat, în aceste zile, să ne spună faptul că persoanele cu handicap nu şi-au primit banii de la primărie şi că situaţia e cu atât mai gravă cu cât vin sărbătorile şi, pentru aceşti oameni necăjiţi, bruma de bani din ajutor este extrem de importantă. Cititorii noștri ne-au mai spus că au vorbit cu cei de la primărie, care le-au transmis că nu s-au făcut plățile pentru că Guvernul nu a remis aceste sume.