aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Mapamond
Putin îndeamnă armata Ucrainei să preia puterea, acuzându-i pe liderii de la Kiev că sunt "neonazişti" şi "drogaţi"

Putin îndeamnă armata Ucrainei să preia puterea, acuzându-i pe liderii de la Kiev că sunt "neonazişti" şi "drogaţi"

la 25 February 2022 18:01
22 Comentarii

Putin îndeamnă armata Ucrainei să preia puterea, acuzându-i pe liderii de la Kiev că sunt "neonazişti" şi "drogaţi"

25 February 2022 18:01
Preşedintele Rusiei, Vladimir Putin, a îndemnat, vineri după-amiază, armata ucraineană să preia cu forţa puterea la Kiev, prin înlăturarea Administraţiei prooccidentale conduse de preşedintele Volodimir Zelenski.
Preşedintele Rusiei, Vladimir Putin, a îndemnat, vineri după-amiază, armata ucraineană să preia cu forţa puterea la Kiev, prin înlăturarea Administraţiei prooccidentale conduse de preşedintele Volodimir Zelenski.

Trimite articolul

X

“Îndemn armata să preia puterea în propriile mâini. Mi se pare că ar fi mai bine să negociem noi direct”, a declarat Vladimir Putin, conform cotidianului Le Monde.

Liderul de la Kremlin susţine că rezistenţa militară cea mai puternică este generată de grupuri combatante naţionaliste din Ucraina.

“Se comportă ca teroriştii şi folosesc civilii ca scuturi umane”, a afirmat Vladimir Putin, acuzându-i pe liderii de la Kiev că sunt “neonazişti” şi “drogaţi”.

În acelaşi timp, preşedintele Vladimir Putin i-a transmis omologului său din China, Xi Jinping, într-o conversaţie prin telefon care a avut loc vineri, că este dispus să iniţieze negocieri cu Ucraina, au anunţat Kremlinul şi Ministerul chinez de Externe. Până în prezent, Moscova refuzase în mod repetat solicitările preşedintelui Ucrainei, Volodimir Zelenski, pentru negocieri.

La rândul său, general maiorul Igor Konaşenkov, purtătorul de cuvânt al Ministerului rus al Apărării, a afirmat, conform agenţiei RIA Novosti, că armata rusă adoptă toate măsurile pentru a evita atacarea clădirilor rezidenţiale din Ucraina. Oficialul rus susţine că armata ucraineană a instalat sisteme de rachete Grad în zone rezidenţiale din Kiev, pentru a atrage riposte ruse acolo. Igor Konaşenkov susţine că în Ucraina sunt instructori militari ai Departamentului american al Apărării şi ai Agenţiei Centrale de Informaţii din SUA (CIA), care îi ajută pe militarii ucraineni.

Rusia intenţionează înlăturarea de la putere a Administraţiei prooccidentale de la Kiev şi instalarea unui regim prorus, a afirmat un oficial de la Washington pe baza informaţiilor obţinute de serviciile secrete.

“Noi estimăm că, în mod fundamental, Rusia are intenţia de înlăturare a actualei Administraţii şi de instalare a unui regim favorabil”, a declarat un oficial de rang înalt din cadrul Departamentului american al Apărării.

Sursa: Mediafax

Trimite articolul

X
Taguri:
armata ,
drogati ,
indemn ,
puterea ,
putin ,
Ucraina
22 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Galatus says:
    February 25, 2022 at 6:22 pm

    Sa supărat liga lgbt pe nea Putin care a deconspirat planul de atac al catelandrilor din diverse ong-uri.

    Reply
    • Felatzius says:
      February 25, 2022 at 9:32 pm

      Fecalus esti prost de bubui!Mars dreak in canal de unde ai aparut!

      Reply
      • Boby solo says:
        February 25, 2022 at 9:37 pm

        anonime,de data asta ai dreptate,bine ca ai terminat cu covidu!

        Reply
    • Ptr galatus says:
      February 26, 2022 at 2:29 am

      De ce ii urăști pe LGBT? Ce rău ți-a făcut ție personal un LGBT ist? Te rog.
      Dacă nu ți-a făcut nimeni nimic, atunci de ce ii urăști in așa hal? Presupun că ești îndobitocit de religie, dar sa știi că și Dumnezeu îi lasă în pace in voia inimii lor necurate, nu ii omoară. Citește Pavel către romani la capitolul 1.

      Reply
      • Itzig Zbirlitul says:
        February 26, 2022 at 4:20 pm

        @Ptr galatus
        Citeste “Distrugerea Sodomei şi Gomorei”, Geneza 19.
        https://www.biblegateway.com/passage/?search=Geneza%2019&version=NTLR

        Reply
    • Ba Ivan.. says:
      February 26, 2022 at 12:24 pm

      vezi că s-a DEVALORIZAT RUBLA!!
      O sa capeți p… la de la RASputin 😀

      Reply
  2. cititor says:
    February 25, 2022 at 6:29 pm

    interesant si se termina razboiul, daca e adevarat!

    Reply
    • f.b. says:
      February 26, 2022 at 7:38 am

      cititor,
      Totul e sa poftesti!

      Reply
  3. Coco says:
    February 25, 2022 at 6:35 pm

    Șoșcarii , hauriștii și psdeii sunt în derivă. Doamne ajuta UCRAINA!!

    Reply
    • Subscriu coco says:
      February 26, 2022 at 2:30 am

      🙏🙏🙏

      Reply
  4. anonim says:
    February 25, 2022 at 6:49 pm

    Cred ca indemnul tarului Putin adresat armatei Ucrainene se muleaza armatei ruse , idiotul de Putin nu e demn de a fi presedintele unui stat ca Rusia

    Reply
    • Boby solo says:
      February 25, 2022 at 9:35 pm

      anonime,de data asta ai dreptate,bine ca ai terminat cu covidu!

      Reply
  5. Vlad comunistu says:
    February 25, 2022 at 7:24 pm

    Și din nou, a câtă oară, americanii i-au deconspirat pe rușii și planuul lor. Spionii americani sunt mai buni de data asta

    De ce Putin cere asta armatei ucrainienie? Sa împotmolit? Prea mulți civili s-au alăturat și nu mai știe cum să oi scoată la capăt pe arena internațională? Oricum frații ucrainieni nu îl iubesc, el tot ce face e iubire cu forța
    Asta e adevăratul genocid!!! Comis de Putin și armata rusă!!!

    Reply
  6. Mocofan-club says:
    February 25, 2022 at 11:56 pm

    Putin se dovedește a fi un adevărat urmaș și precursor de nădejde de-al lu’ stalin, care, pe oriunde și-a lăsat balele și excrementele sale împuțite și criminale, iudeo-bolșeviste, atât prin Europa, cât și aiurea prin lumea întreagă, a folosit aceeași metodă clasică, desprinsă din manualul kgb, de-a persecuta, intimida, arestata, teroririza, și calomnia pe toți oamenii normali care i s-au opus în vreun fel, prin neacceptarea bolșevismului, aceștia devenind de fapt, niște hitleriști, naziști, bandiți, golani, huligani, criminali, șamd.

    Reply
  7. donetk says:
    February 26, 2022 at 9:32 am

    Tot mai dezagreabil ,criminalul blond! Cand a vazut ca seful sau chinez ii dicteaza sa negocieze,repede s-a conformat batausul ! Noroc cu China..

    ADMIRABIL, presedintele Zelenski, desi invitat de americani sa-l salveze, el prefera sa moara ,CU ARMA IN MANA pentru tara sa! cati presedinti de la noi ar fi facut-o;ar fi facut la fel si ficusul? ?Inttrebare intrebatoare…

    ADMIRABIL si promisiunea presedintelui Biden ,cum ca in cazul vreunui aliat, rusia “va primi o riposta armata DIRECTA” ..Evident ca Pucin nu ar avea nici o sansa in fata unui bloc militar ultra-strong,precum e NATO..

    FELICIT si India, a 4-a putere militara a Lumii ,de a se ralia pozitiilor americane ,in aceasta situatie..vedem ca si China face la fel..Evident, niste tari mult evoluate ,cu presedinti si conducatori la fel, complet diferiti de batausul blond si criminal..

    Reply
  8. Ce... says:
    February 26, 2022 at 12:28 pm

    buhăit îi piticu’ crăcănat , bătăușul celavek . Se vede ca a fost ucenicu’ lui Boris ieltîn 😵

    Reply
  9. klaus says:
    February 26, 2022 at 3:46 pm

    DILEMA MEA ca tot nu pricep !! Daca ZELENSKI e neonazist atunci fostul cancelarul SCHROEDER ,nemtisor ,mare sef la Gazpromul rusesc el o fi ….. rusnac ??!!

    Reply
    • #klaus says:
      February 26, 2022 at 8:30 pm

      hmmm, buna intrebare! La ei nu se pune, doar la noi…

      Reply
  10. aradean says:
    February 26, 2022 at 5:51 pm

    Dincolo de asa zisele sanctiuni si intruniri la diferite nivele,care sunt egal cu zero,poate ar trebui ca SUA sa preia initiativa si intr-o operatiune bine pusa la punct,sa aleaga metoda Saddam Hussein ,sau Bin lden,la alegere,fata de criminalul de la Kremlin,si sa termine odata cu paranoia unui fost sipon.

    Reply
  11. Ahmed Yatin says:
    February 26, 2022 at 6:29 pm

    38de nave de militare si 4submarine se îndreaptă spre Odesa

    Reply
    • Chicago Bull says:
      February 27, 2022 at 3:37 am

      Putin-Hitler Marsh in Dumnezeul ma tii de strigoi rus din stepele uralice , dumenzeul si sufletul mamei tale de criminal psihopat, ai sa sfarsesti ca Hitler, doar ca nu ars, ci mancat de viu de propriul popor informetat… iar profetia americanilor de sf celui de al doilea razboi mondial se va adeveri: Natia care va incepe cel de al treilea razboi mondial va fi exterminata, adica va disparea fizic pana ka ultimul om ,iar limba ei va disparea de pe aceasta planeta.

      Reply
  12. Alin says:
    February 27, 2022 at 8:46 am

    Putin meta e drogată și tu botoxat

    Reply
  13. Cele mai citite știri

    1
    Miron Codrin anunță ofensivă totală împotriva drogurilor
    2
    Comedia „Mi-ai căzut cu tronc”, vineri, la „Arta”
    3
    Ilie Bolojan, apreciat de arădeni
    4
    POLITIC. Falcă, întâlnire cu Papa Leon XIV
    5
    L-a amenințat pe polițistul care îl ducea în arest
    6
    Proiect AUR pentru alegerea primarilor și președinților de consilii județene în două tururi
    7
    Primăvara „dezgheață” șantierele
    8
    Andrei Marcu, mănuşi de argint la Dracula Open
    9
    Nicușor Dan, după reuniunea Coaliției de Voință: România va continua să ofere sprijinul necesar Ucrainei
    10
    Nu vrea nimic din tur, dar îl dă exemplu pe cel din Cupă

    Local

    POLITIC. Falcă, întâlnire cu Papa Leon XIV
    Europarlamentarul arădean a făcut parte din delegația care a asistat la Sfânta Liturghie în Bazilica Sfântul Petru.

    Local

    GALERIE FOTO
    Și Ambulanța a lansat un apel de ajutorare, după incendiu
    Femeia care a rămas fără casă, după incendiul de la Șiria, era asistentă pe ambulanță.

    Local

    Semne de întrebare cu intoxicația steliștilor. Restaurantul, redeschis
    DSVSA anunță că există indicii referitoare la intoxicația juniorilor de la Steaua, iar restaurantul incriminat a fost redeschis. 1

    UT Arad

    Arbitru „de mondiale” la UTA – Farul Constanța!
    ARAD. Comisia Centrală de Arbitri l-a trimis în play-out pe cel mai bun arbitru român al momentului!

    România

    Nicușor Dan: Condamn ferm comportamentul iresponsabil al Rusiei. România nu este parte la acest conflict
    Președintele Nicușor Dan a condamnat ferm „comportamentul iresponsabil” al Rusiei și a declarat că incidente precum cel cu drona căzută la Galați demonstrează lipsa de respect față de normele de drept internațional, punând în pericol siguranța cetățenilor României, stat membru al NATO. 3

    Local

    GALERIE FOTO
    Familie rămasă pe străzi, după incendiul din Șiria
    ȘIRIA. O femeie și cele două fiice ale ei au rămas fără absolut nimic, după incendiul de vineri noaptea, care a distrus două case din comuna Șiria. 2

    Local

    „Moare” CET Hidrocarburi, apare Arad Energy
    O nouă companie a Municipalității, Arad Energy, va prelua activitatea falimentarei CET Hidrocarburi. 2

    România

    VIDEO
    Drona rusească a fost detonată. A fost oprită circulația pe DN 26, în apropiere de locul exploziei
    GALAȚI. Drona rusească căzută sâmbătă dimineață într-o gospodărie din municipiul Galați a fost detonată în jurul orei 14,20, într-o zonă de siguranță de lângă lacul Brateș, fiind oprită circulația autovehiculelor pe drumul național DN 26, situat în apropiere, timp de 15 minute înainte de detonarea controlată efectuată de către autorități. 5

    România

    VIDEO
    MApN face precizări cu privire la drona căzută în zona municipiului Galați
    Ministerul Apărării Naționale a făcut, sâmbătă, o serie de precizări cu privire la incidentul grav care a avut loc în zona municipiului Galați, unde o dronă folosită de Federația Rusă împotriva infrastructurii civile din Ucraina a pătruns neautorizat în spațiul aerian național și a avariat proprietatea privată și publică.
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.