Moscova decretase deja o încetare unilaterală a focului înaintea marcării în Rusia pe 9 mai a Zilei Victoriei asupra Germaniei naziste.
‘Să sperăm că acesta este începutul sfârşitului unui Război foarte lung, mortal şi luptat din greu’, a scris preşedintele american pe platforma sa Truth Social.
El a precizat că armistiţiul include suspendarea oricăror acţiuni cinetice şi ‘un schimb de câte 1.000 de prizonieri din fiecare ţară’.
Trump a adăugat că există progrese constante în discuţiile care să pună capăt conflictului.
Sursa: AGERPRES
Trimite articolul
XA aflat de la stiri si ne spune si noua.
Bai, nu ai cum sa fii intermediar al pacii cand tu ca stat SUA ai promovat, initiat, instigat si pornit acest razboi proxy impotriva Rusiei in 2014. Nu ai cum!
-
Rusia a invadat un stat suveranist de doua ori (2014 si 2022), restul sunt povesti.
-
Propaganda rusa prinde usor la capetele seci ale sugeranistilor needucati.
-
Mai ales ca educatia este atat de la indemana. Cum poti sa fii needucat cand cu cateva sute de euro si un telefon de la partid poti rezolva o licenta si chiar un master? Si esti educat. poti ajunge ministru sau chiar presedinte daca esti mai istet. Nu pot sa inteleg…
-
Sau poți trăi in Austria fără venituri si să ai o campanie electorală cu buget zero
-
-