Demi Moore este adepta unui tratament bizar cu lipitori.
Vedeta a fost de curând în Austria pentru a beneficia de miraculosul “tratament cu lipitori”. Invitată în emisiunea lui David Letterman, Demi a declarat: “Simt că dintotdeauna am fost o persoană dispusă să meargă până la limită pentru a-şi optimiza sănătatea şi vindecarea. Am fost în Austria pentru o detoxofiere şi o parte din tratament presupune terapia cu lipitori”.
“Nu sunt nişte lipitori obişnuite, ele sunt antrenate de medici. Mă refer la sugative de sânge profesioniste”, a mai menţionat soţia lui Ashton Kutcher.
Povestea terapiei cu lipitori este una veche, egipetenii o considerau soluţia tuturor problemelor de sănătate. Astăzi, ele sunt folosite uneori în chirurgia plastică şi reparatorie pentru a ajuta la reataşarea unor părţi ale corpului.
Moore a continuat să explice: “Îţi detxofiază sângele, mă simt foarte detoxifiată chiar acum”. Actriţa este convinsă de efectele benefice şi plănuieşte să se reîntoarcă în Austria pentru o nouă t”terapie de şoc” cât de curând.
Trimite articolul
XNoi Romanii nu avem nevoie de lipitori ne suge singele domnii guvernant.