Accesul publicului se va face pe la Intrarea Registratură a Palatului Cotroceni, din Bulevardul Geniului (Zona Statuii Leu), iar ieșirea – pe la Poarta Muzeu din Șoseaua Cotroceni.
Nu vor avea acces copiii cu vârsta mai mică de 14 ani.
Florile și/sau lumânările pot fi depuse doar în spațiul special amenajat din fața Palatului Cotroceni, pe trotuarul din Bulevardul Geniului, și nu în interiorul clădirii Palatului Cotroceni.
Cei care vor veni la Palatul Cotroceni trebuie să aibă o ținută sobră, de funeralii, în culori închise.
Pentru acordarea accesului în incinta Complexului ‘Palat Cotroceni’, publicul se supune unui control de securitate individual și al bagajelor, la solicitarea personalului de securitate.
Sunt strict interzise vorbitul la telefon, fotografierea și filmarea, din respect pentru solemnitatea momentului.
Totodată, este interzis accesul cu obiecte periculoase, arme, rucsacuri mari, valize sau bagaje mari sau alte obiecte care pot îngreuna accesul și afecta siguranța vizitatorilor.
Este interzisă folosirea aparatelor de fotografiat, a telefoanelor mobile sau a altor instrumente electronice.
Se recomandă persoanelor să nu aducă obiecte personale (volume, scrisori, ilustrate, documente sau fotografii).
Sursa: AGERPRES
Trimite articolul
XScaieti si urzici , asta trebuie dus la capataiul acestui criminal , nu flori !
-
….daca exista d-zeu, il traznea inainte de fapta din `89…!
Ca om merita respect, ca președinte trebuie sa dea socoteala pentru Mineriada si Piata Universitatii