Întrebat dacă parlamentarii UDMR vor rămâne în bănci la vot sau vor părăsi sala, Kelemen Hunor a răspuns: „Părăsim sala”.
El a reafirmat că UDMR ar vota un guvern cu PNL și USR.
Liderul UDMR a anunțat miercuri, după o ședință a grupurilor parlamentare reunite ale Uniunii, că parlamentarii formațiunii sale nu vor fi prezenți în sală la momentul votării guvernului lui Adrian Veștea, pentru a evita speculații legate de numărul voturilor exprimate.
Sursa: AGERPRES
Citiți principiile noastre de moderare aici!