Mai sunt ceva mai mult de 24 de ore până la primul fluier al meciului dintre UTA și Metaloglobus, iar Adrian Mihalcea are bătăi de cap. Le-a anticipat, oarecum, chiar înainte de meciul cu FCSB, de la București, dar nu se gândea că al doilea om ca valoare din lot va lipsi, după ce primul a plecat.
Așadar, Costache e prin Armenia, iar Tzionis, pe la ceva doctori. Cei doi aveau cota cea mai bună pe Transfermarkt, dar UTA nu se va mai putea baza pe ei. Culmea e că jucau în bandă, dreapta și stânga, iar acum Adrian Mihalcea se gândește cum să facă să acopere cele două posturi, la jocul de duminică.
În plus, Ndon a plecat și el după viză, așa că antrenorul Mihalcea explică: „Este o partidă un pic stranie, având 70-80% din jucătorii de bandă accidentați și trebuie să improvizăm. Dar, lucrul acesta l-am tot făcut în ultima perioadă. Vom găsi soluții cu siguranță, vor avea alți jucători posibilitatea de a juca mai mult. Tot ceea ce gândim, tot ceea ce facem, trebuie să ne ducă spre victorie”.
Așadar, se va încerca tot felul de mutări sau permutări, cel mai probabil în dreapta va apărea Iacob, iar în stânga, Abdallah (foto).
Citiți principiile noastre de moderare aici!