aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
UT Arad
Badea are programul său, iar Poenaru semnează cu UTA!

Badea are programul său, iar Poenaru semnează cu UTA!

De Leo Sfara
la 12 May 2022 09:50
10 Comentarii

Badea are programul său, iar Poenaru semnează cu UTA!

12 May 2022 09:50
Atâta timp cât are contract cu UTA, tehnicianul arădenilor se comportă ca atare. În același timp, se pregătește anunțarea noului antrenor.
Scris de Leo Sfara - Atâta timp cât are contract cu UTA, tehnicianul arădenilor se comportă ca atare. În același timp, se pregătește anunțarea noului antrenor.

Trimite articolul

X

ARAD. Antrenorul echipei UTA, Ionuț Badea, continuă să-și vadă de treabă. Recomandă conducerii prelungirea unor contracte, pregătește meciul cu Dinamo, dar mai ales a făcut programul pentru sezonul următor. Nu vrea să vorbească despre transferuri, semn că – totuși – are în vedere faptul că ar putea fi ultimul joc pe banca tehnică a UTA-ei.

„Cred în posibilitatea de a ocupa locul 10 la finalul campionatului, însă nu depinde numai de noi. Atâta vreme cât nu putem controla celelalte rezultate, nu ne rămâne decât să ne facem treaba pe teren așa cum știm mai bine. Am făcut recomandări conducerii, pentru prelungirea unor contracte, discuții vor mai fi, ulterior, cu alții, dar am preferat să oprim acest lucru până după meciul cu Dinamo. După finalul campionatului vor fi reluate negocieri cu jucători de-ai noștri, dar şi alții. Despre transferuri nu am ce să comentez, atâta timp cât eu nu am semnat. Indiferent că am făcut evaluări sau recomandări, acest lucru este normal pentru orice club, dar ultimul cuvânt îl va avea conducerea. Am făcut un program pentru viitor, l-am transmis conducerii și jucătorilor, cu reunirea lotului pe 6 iunie. Era normal să fac acest lucru, atâta timp cât sunt sub contract. Mi se cere un program, trebuie să-l fac” – spune Badea.

Mulțumit, în mare parte

Despre ce a realizat la UTA până acum, Ionuț Badea a spus: „Cred că evaluarea muncii mele nu se face de către mine în spațiul public. Personal, nu cred că am avut niciun moment de relaxare în această perioadă. Au fost, mai degrabă, foarte multe ore de muncă, pentru a putea scoate maxim de la lotul avut la dispoziție. Nu pot să mă declar mulțumit sau nemulțumit de ceea ce a fost aici, prefer să mă gândesc doar la lucrurile bune, deoarece doar pe acestea putem construi pe mai departe. Au fost foarte multe lucruri bune, schimbarea pentru mine a fost masivă și evidentă față de aceea ce a fost înainte, nu neapărat că aș vorbi de rău despre trecut, chiar dimpotrivă. De când am venit eu aici, lucrurile au mers către o zonă de creștere. Evident, au fost și sincope, dar per ansamblu jocul a crescut în consistență de la meci la meci”.

Poenaru semnează cu UTA

În tot acest timp, conducerea clubului lucrează la noul sezon. Cel mai probabil, după meciul cu Dinamo, se va anunța numele noului antrenor de la UTA. El este – în proporție de 99% – Ilie Poenaru. Acesta nu are Licența PRO, după cum bine se știe, așa că antrenor în acte va fi Marian Dună, care va fi – de fapt – secundul lui Poenaru, așa cum s-a întâmplat la Academica Clinceni și Gaz Metan Mediaș.

Mai multe se vor dezvălui după meciul de mâine cu Dinamo!

Trimite articolul

X
Taguri:
Arad ,
Badea ,
poenaru ,
uta
10 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Coastele lui Bibi says:
    May 12, 2022 at 10:37 am

    ACȚIUNE !!!!!!!! Poliția rutieră și cea locala control la centurile de siguranță!

    Reply
  2. Unu says:
    May 12, 2022 at 12:01 pm

    Nu zic ca e rau daca vine Poenarul dar imi e frica sa nu avem soarta celor doua cluburi antrenate de poenarul.doar zic.Balint ar fi fost excelent pentru noi.sincer cred ca daca ar fi fost Balint eram mult mai sus doar ca cei din conducere nu au sanctionat jucatori pentru ritmul de joc etapa de etapa sanctiunile pentru jucatori au venit prea tarziu

    Reply
    • UTA Liga1 says:
      May 12, 2022 at 1:39 pm

      Si eu cred ca putem mergem spre Liga 2 cu un antrenor care intr-un singur sezon a antrenat cele doua echipe care retrogradeaza direct. Sper sa nu avem dreaptate.

      Reply
      • Tyku says:
        May 12, 2022 at 2:44 pm

        sa nu uitam ca a dus Clinceniul in play off , la Medias a mers cand deja nu se mai platea nici un salar, chiar im conditiile acestea ne-a batut la Arad

        Reply
      • sellep says:
        May 12, 2022 at 2:51 pm

        Care e legatura, el a manageriat banii?

        Reply
  3. aradean says:
    May 12, 2022 at 2:36 pm

    nu se gasea in toata Romania un antrenor cu acte in regula si cu experienta ?
    Faina alegere ce sa zic ……………

    Reply
  4. jack says:
    May 12, 2022 at 2:47 pm

    am stat langa poenaru la meciuri m a impresionat e brici baiatul inteligent stie ce vrea citeste echipa adversa!

    Reply
    • UTA Arad says:
      May 12, 2022 at 6:02 pm

      ma fasole,tu cred k esti cv neam de as lui..liga2 ne asteapta.BOILOR.

      Reply
  5. Utistul Necunoscut says:
    May 12, 2022 at 5:55 pm

    DIN LAC IN PUT…. Am crezut ca noii patroni au mai multi bani decat 2 Lei cat au dat pe asta !
    Mai taceti cu balint, ca a avut sansa lui sa ne arate cat de bun e !

    Reply
  6. Chris says:
    May 13, 2022 at 6:26 am

    Ce sa intamplat cu vizitele lui Gyuszi???și cu atragerea de noii patroni,sponsori…cei 4mari industriași ai rumuniei?…a venit sfrijitu ăsta,făra acte,doar atît si a permis UTA?sau mai incearca odata sa o ingroape?pe bune???…poenaru???😳😳😳
    Inseamna ca le a rămas bani buni sa aduca insfarsit jucători de fotbal…care s capabili sa intre in teren si sa faca abstractie de indicatiile micuțului…
    Nu mi vine să cred ca miscare a facut clubul…..păcat..putea sa fie ceva frumos

    Reply
  7. Cele mai citite știri

    1
    1 Mai: Ziua Internațională a Muncii, de la defilări propagandiste la mici și grătare
    2
    Guvernul Veștea a picat. Primele reacții ale parlamentarilor arădeni
    3
    Bolojan: România are nevoie urgent de un Guvern cu puteri depline. PNL este pregătit să contribuie la o soluție
    4
    Peter Szijjarto: Rezultatul alegerilor este clar şi trebuie respectat
    5
    NATO reaminteşte că un stat membru nu poate fi exclus sau suspendat, în timp ce Pentagonul ar examina suspendarea Spaniei
    6
    FOTO \ VIDEO| „The Radcliffe Pitches” a cucerit inima Aradului
    7
    Reforma legii salarizării reprezintă o provocare pentru Guvern
    8
    Incendiu de vegetație în zona pescăriei din Mailat
    9
    Aparatură de 5,8 milioane pentru Laboratorul de Microbiologie
    10
    Patrula cățelușilor a fost prezentă la Zilele Județului

    România

    Bolojan: România are nevoie urgent de un Guvern cu puteri depline. PNL este pregătit să contribuie la o soluție
    România are nevoie urgent de un Guvern cu puteri depline, a declarat marți președintele PNL, Ilie Bolojan, premier interimar.

    Evenimente

    Programul UNDERGROUND 16. Marţi, 23 iunie 2026

    Local

    Aradul, sub amenințarea unui val de căldură extremă
    Modelul meteorologic ICON indică temperaturi apropiate de 40°C, în vestul țării, la începutul săptămânii viitoare.

    Local

    FOTO / VIDEO
    FOTO \ VIDEO| „The Radcliffe Pitches” a cucerit inima Aradului
    Grupul a cappella de la Harvard, „The Radcliffe Pitches” a impresionat până la lacrimi printr-o prestație excepțională.

    Local

    FOTO
    Șezătoare cu ie, la Consiliul Județean Arad
    Zilele Județului Arad au propus un eveniment dedicat iei, dar și vechilor șezători.

    Local

    POLITIC. „Securitatea României este securitatea Europei”
    Europarlamentarul Gheorghe Falcă spune că Parlamentul European a transmis un mesaj clar referitor la securitatea României.

    Local

    Sportive de la Jandarmerie, premiate de vicele de la CJA
    Sergiu Bîlcea a premiat două sportive din cadrul Jandarmeriei Arad, care au obținut rezultate de excepție în competiții sportive.

    Local

    Președintele din Békés: „Istoria, mai puternică decât granițele”

    Local

    FOTO
    FOTO| 12 primari din Arad, premiați la Consiliul Județean
    12 primari au primit distincții de la Consiliul Județean Arad, cu ocazia Zilelor Județului Arad. 1
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.