aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
UT Arad
Balint vs. Sabău, după UTA - „U” Cluj 2-0

Balint vs. Sabău, după UTA - „U” Cluj 2-0

De Leo Sfîra
la 2 April 2023 10:34
5 Comentarii

Balint vs. Sabău, după UTA - „U” Cluj 2-0

2 April 2023 10:34
Scris de Leo Sfîra

Trimite articolul

X

La finalul meciului de ieri de la Arad, dintre UTA și „U” Cluj, antrenorii celor două echipe au avut stări de spirit diuferite.

„Eu vreau să felicit băieții pentru că într-un moment extrem de complicat au reușit să arate că fac parte dintr-un grup puternic. Bineînțeles, au ieșit la suprafață câteva realizări individule, dar importanța punctelor câștigate este uriașă, dar și efortul băieților împotriva unui adversar bun. O victorie uriașă, fără gol primit și cred că și maniera în care am gestionat momentele de presiune ale adversarului a fost una eficientă. Le-am spus că această victorie este una normală, pentru că arată că putem să jucăm fotbal bun și fotbal eficient. Legat de contestatari, au fost, sunt și probabil vor fi întotdeauna. S-a demonstrat că echipa asta este foarte iubită și dedicăm aceste trei puncte celor care cred în noi. Vom face tot ce ne stă în putință ca să salvăm această echipă. E important să ne bucurăm pentru că merităm. Toată lumea avea nevoie, chiar și eu aveam nevoie de această victorie, dar e important să rămânem echilibrați. Lupta pentru menținerea în Liga 1 se va da până în ultima secundă și cred că putem să o ducem până la capăt cu succes. Și mai e ceva important pentru mine și anume felul cum am dat golurile. Am punctat asta la antrenamente în ultimele zile, știam că Postolachi apare bine la bara a doua la centrările lui Roger, căi ae joc aerian bun și a demonstrat asta cu gol și assist. Cele trei puncte sunt în memoria domnului Bara, avem sufletul îndoit că nu mai e printre noi. S-a stins un utist adevărat și această victorie este un ultim omagiu pentru dânsul. Pe de altă parte, ne bucurăm că am simțit atmosferă fantastică de la prima până la ultima secundă, oameni care arată ce mult iubesc acest club, asemenea regretatului domn Bara” – a declarat Laszlo Balint.

De cealaltă parte, tehnicianul clujenilor, Ioan Ovidiu Sabău a spus: „În primul rând, adversarul nostru și-a dorit mai mult. S-a pregătit mult mai bine pentru acest meci. Noi am fost destul de timizi. Pentru mine, dar și pentru alți antrenori, este foarte greu să îi facem pe jucători să-și dorească mai mult. Am arătat și noi, ca și UTA, atunci când ne era teama că putem retrograda, am avut rezultate bune. Am început să ne considerăm mai buni decât suntem. Și am uitat că noi am obținut rezultatele având o atitudine bună și pregătindu-ne foarte bine. Din punct de vedere moral ne-am dorit foarte mult și nu ne-a fost teamă de eșec. Ne-am prezentat foarte modest, s-a văzut acest lucru. Mai ales la început când UTA nu ne-a pus probleme. În loc să atacăm poarta, noi nu ne-am asumat. S-a văzut timiditatea, lipsa de încredere. Eu cred că încă nu au înțeles că putem mai mult, că trebuie să ieșim din acea zonă de confort. Să avem continuitate în rezultate, dar și în evoluții și atitudine. Avem aceste meciuri bune în care ne pregătim bine, după care intervine această relaxare de neînțeles, efectiv. Nu ne-am îndeplinit niciun obiectiv și echipele toate sunt acolo, chiar și Mioveniul. Nu am înțeles de ce vrem să ajungem într-o situație așa de critică, unde ne este foarte greu. Eu cred că am jucat bine în anumite momente și am câștigat respectul. E de la mental. Adică, ai meciuri bune, arăți foarte bine și acum te prezinți așa. Eu îi pregătesc, eu fac schimbările și îmi asum, dar cred că trebuie să facem ceva diferit”.

Trimite articolul

X
Taguri:
declaratii antrenori ,
u cluj ,
uta
5 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. UTA says:
    April 2, 2023 at 6:47 pm

    😆😆😆😆stari diferite , cu amendamentul ca pe Sabau nu l asteapta nimeni la cotitura, in timp ce d lui Balint i s a propus rezilierea , chiar ieri. Rednic e prin Timisoara, foartea aproape de Arad👏👏👏👏

    Reply
    • ADI says:
      April 2, 2023 at 8:34 pm

      Terminati cu schimbarile , tot vreti experimente ? Vreti iar Badea ,Poenaru ,care au dus echipa cu un picior in liga a doua ? Acum echipa de la un meci la altul este tot mai inchegata , sigur va ramane cu Balint in prima liga,joaca frumos si este tot mai eficienta . Hai UTA!

      Reply
  2. UTA says:
    April 3, 2023 at 1:54 am

    Eu termin, dar asta i s a propus , daca nu castiga era ca si schimbat. Scuza ma experiment a fost cu Balint , Poenaru, nu cu Rednic, indiferemt de situatie. Inainte de toate Redniv este antrenor, nu palavargiu ca si Balint, Poenaru, Badea. Nu i fac loby, doar ca n as vrea sa comparam .

    Reply
  3. Fan Batran says:
    April 3, 2023 at 9:58 am

    La pomul laudat sa nu te duci cu sacul!Ce a realizat Rednic la Dinamo?Nu sunt adeptul deselor schimbari.Eu il consider un tip conflictual si pe unde a fost nu a avut mari realizari.Consider ca Balint este un antrenor bun,nu foarte bun,dar nu il mai supuneti presiunii ca va fi schimbat.O echipa cu o continuitate a antrenorului va avea rezultate bune.Nu stiu cum sunt facute contractele cu jucatorii,dar consider ca acest lucru trebuie avut in calcul pentru a-i avea pe jucatori implicati in performanta.

    Reply
  4. black says:
    April 3, 2023 at 10:42 am

    Ce rezolvati cu schimbarile de antrenor .Daca il lasau pe Balint si nu faceau tot felul de experimente sigur echipa statea altfel in clasament.
    El baga mingea in poarta?Cred ca sunt jucatori care cistiga mai mult ca el.Ei nu au nici o responsabilitate ? sau ei au doar drepturi la salarii in rest antrenorul raspunde

    Reply
  5. Cele mai citite știri

    1
    1 Mai: Ziua Internațională a Muncii, de la defilări propagandiste la mici și grătare
    2
    Locul 8 la primul turneu de rugby în 7
    3
    Drumul dintre Sebiș și Răpsig, asfaltat doar o treime din cauză că depinde de trei primării
    4
    14 biciclete, dintre care 13 electrice, descoperite fără acte la Nădlac
    5
    Foto. ,,Să fie Artă!”, ediția I
    6
    CSS Gloria FCC UAV Arad merge la turneul final al CN U13 de baschet feminin
    7
    Filmul „Ultima transhumanță” va fi proiectat la „Arta” în prezența regizorului
    8
    Platforma europeană de social media eYou se lansează public cu 50.000 de utilizatori
    9
    Echipa arbitrilor din Arad, locul 2 în Ungaria
    10
    Dizolvările de firme s-au dublat în Arad, în primul trimestru al anului

    Local

    14 biciclete, dintre care 13 electrice, descoperite fără acte la Nădlac
    Polițiștii de frontieră au confiscat 14 biciclete, majoritatea electrice, după ce un bărbat nu a putut prezenta documente care să le ateste proveniența. Valoarea bunurilor este estimată la aproximativ 50.000 de lei.

    Local

    Primăria Arad activează punctele anticaniculă
    În zilele de 23 și 24 iunie 2026, cele trei puncte anticaniculă amenajate în municipiu vot fi funcționale, ca urmare a avertizărilor de Cod galben de caniculă emise pentru județul Arad.

    Local

    Prinși la braconaj piscicol, pe Mureș 
    Doi arădeni au fost prinși de jandarmi pescuind cu metode ilegale, pe râul Mureș, în municipiu. 1

    Advertorial

    Comunicat de presă
    Finalizarea proiectului „Creșterea competitivității societăţii EXCAVĂRI ŞI CONSTRUCȚII MOȚ SRL”.

    Evenimente

    „Vechile farmacii ale Aradului” se lansează la „Corina”
    Librăria Corina, de pe strada Mihai Eminescu, va găzdui joi, 25 mai, de la ora 17, lansarea cărții „Vechile farmacii ale Aradului”, scrisă de Alex Cserni.

    Local

    Arestat pentru mai multe furturi din mașini
    Un bărbat din Arad a fost arestat preventiv după ce a furat mai multe bunuri din mașini parcate în municipiu.

    România

    Nicușor Dan cheamă partidele la consultări, marți, pentru desemnarea unui premier
    Președintele Nicușor Dan va avea marți noi consultări cu partidele și formațiunile parlamentare, pentru desemnarea unui premier. 1

    România

    Bolojan: România are nevoie urgent de un Guvern cu puteri depline. PNL este pregătit să contribuie la o soluție
    România are nevoie urgent de un Guvern cu puteri depline, a declarat marți președintele PNL, Ilie Bolojan, premier interimar. 1

    Evenimente

    Programul UNDERGROUND 16. Marţi, 23 iunie 2026
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.