aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
UT Arad
Ce nebunie! Ilie Poenaru: „Este cel mai bun joc al nostru din retur”

Ce nebunie! Ilie Poenaru: „Este cel mai bun joc al nostru din retur”

De Leo Sfâra
la 4 February 2021 18:54
2 Comentarii

Ce nebunie! Ilie Poenaru: „Este cel mai bun joc al nostru din retur”

4 February 2021 18:54
CLINCENI. La finalul partidei cu UTA, antrenorul celor de la Academica Clinceni a avut o declarație cel puțin interesantă: „Am avut așteptări mari, este cel mai bun joc al nostru din retur, bineînțeles cu anumite probleme. Este frustrant să începi de la 0-1, apoi am dominat total, 85-90 de minute. UTA a marcat pe contraatac, știam că asta e tactica lor. Dar noi am avut ocazii mari, am ratat penalty, asta e, adversarul ne-a prins, ne-a taxat, am făcut greșeli de curtea școlii”  - a declarat Ilie Poenaru.
Scris de Leo Sfâra - CLINCENI. La finalul partidei cu UTA, antrenorul celor de la Academica Clinceni a avut o declarație cel puțin interesantă: „Am avut așteptări mari, este cel mai bun joc al nostru din retur, bineînțeles cu anumite probleme. Este frustrant să începi de la 0-1, apoi am dominat total, 85-90 de minute. UTA a marcat pe contraatac, știam că asta e tactica lor. Dar noi am avut ocazii mari, am ratat penalty, asta e, adversarul ne-a prins, ne-a taxat, am făcut greșeli de curtea școlii”  - a declarat Ilie Poenaru.

Trimite articolul

X

La rândul său, tehnicianul UTA-ei, Laszlo Balint a spus:

„Într-adevăr, este prima oară când câștigăm la o diferență confortabilă. Nu știu dacă mă așteptam neapărat la diferența asta de scor, dar am venit convinși că putem să câștigăm și am fost foarte eficienți. Eu am spus de multe ori că ne știm potențialul individual, fiecare jucător conștientizează că poate mai mult și de aceea muncim în fiecare zi. Apoi, ca și grup consider că progresăm ușor, ușor. Chiar dacă nu creștem spectaculos, facem pași către o dezvoltare firească și, bineînțeles, rezultatul de astăzi cred că a venit, în primul rând, în urma interpretării foarte corecte a lucrurilor pe care le-am gândit legate de acest meci și apoi a atitudinii și a dorinței. Totuși, rămâne nemulțumirea mea că, pe final, am dat dovadă din nou de anumite momente în care am fost destul de naivi. A fost acel penalty, trebuia să evităm acea situație, după care a mai fost cornerul de la ultima fază la care Clinceniul a trimis mingea în bară. Bineînțeles, nu uit nici ocazia foarte mare la care Iacob a intervenit salvator în prima repriză, a fost un moment foarte important, psihologic. Poate, dacă adversarul reușea să egaleze, situația era alta, desfășurarea meciului se putea schimba, dar e bine că am obținut cele trei puncte. La fel de important este și faptul că suntem mulțumiți cu ceea ce am realizat și ne rămâne să ne concentrăm foarte mult pentru meciul de duminică”.

Trimite articolul

X
Taguri:
Academica Clinceni ,
clinceni ,
declaratii ,
Ilie Poenaru ,
joc ,
Laszlo Balint ,
meci ,
uta arad
2 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Paraschivo... says:
    February 4, 2021 at 11:25 pm

    Aere de Murino….pe capul lui PulaPoenar..vai mama lui,să sugă pula la patronul echipei,un descultbsj jumătate de gunoi de miticinfect!

    Reply
  2. academic says:
    February 5, 2021 at 9:17 am

    Are perfecta dreptate distinsul si binecunoscutul tehnician. Daca nu prestau un joc la nivel european,jucatorii lui puteau lua inca trei boabe,astfel ca se poate spune ca au avut cel mai bun joc.Tot asas !!!

    Reply
  3. Cele mai citite știri

    1
    1 Mai: Ziua Internațională a Muncii, de la defilări propagandiste la mici și grătare
    2
    Juniorii de la Şoimii Şimand, patru din patru!
    3
    STIL DE VIAȚĂ. Adela Alexa, nutriţionist, dietetician: Rolul legumelor crucifere în prevenția bolilor
    4
    „Moare” CET Hidrocarburi, apare Arad Energy
    5
    Încă un pas spre promovare
    6
    Rezultatele extragerilor Loto
    7
    Foto. Mobilizare uriașă pe autostradă
    8
    A început sezonul căpușelor: 19 persoane au ajuns la Urgențe, în ultima lună
    9
    Puncte pentru bonusuri, la UTA
    10
    Stinge UTA Farul, la Arad?

    România

    Adrian Veștea: Nu îmi depun mandatul de premier desemnat
    Premierul desemnat Adrian Veștea a anunțat luni seara, după încheierea ședinței BPN al PNL, că nu își va depune mandatul.

    România

    Ilie Bolojan: PNL nu susține Guvernul Veștea având în vedere că desemnarea s-a făcut fără consultarea partidului
    Partidul Național Liberal a decis să nu susțină instalarea Guvernului condus de Adrian Veștea, având în vedere că desemnarea acestuia s-a făcut cu încălcarea spiritului democrației parlamentare și fără consultarea partidului, iar liberalii care vor vota un astfel de executiv își vor pierde calitatea de membri ai formațiunii, a anunțat, luni seara, președintele PNL, prim-ministrul interimar Ilie Bolojan.

    România

    VIDEO
    Bolojan: PNL îi solicită președintelui României să reia consultările cu partidele
    Partidul Național Liberal îi solicită președintelui Nicușor Dan să reia consultările cu partidele politice în vederea formării unui guvern susținut „într-o manieră transparentă”, a declarat, luni seara, liderul PNL, prim-ministrul interimar Ilie Bolojan.

    România

    Sighiartău: Decizia PNL de a nu face parte dintr-un Guvern alături de PSD - reconfirmată
    Conducerea PNL a reconfirmat, prin vot, hotărârea anterioară ca partidul să nu facă parte dintr-un Guvern alături de PSD.

    Local

    Compania de Apă, investiții de 60 de milioane în 2026
    Reprezentanții Companiei de Apă Arad anunță că, în acest an, vor fi realizate investiții de peste 60 de milioane de lei. 1

    UT Arad

    Vacanța a luat sfârșit la UTA
    UTA s-a reunit astăzi pentru a pregăti sezonul 2026-2027 din Superliga.

    Local

    Au mai mutat un drum județean către comune
    Consiliul Județean Arad a transferat un așa-zis drum județean, care nu îndeplinea condițiile pentru această categorie, către patru comune. 1

    Local

    Pista de atletism de pe „Gloria”, (re)deschisă pentru public
    Chiar dacă nu s-au finalizat încă toate lucrările la baza sportivă, pista de alergare poate fi folosită, cu respectarea restricțiilor existente. 4

    ARADON Sport local

    Prima cupă din istoria clubului
    Athletico Vinga a reuşit eventul: Liga 4 şi Cupa României, faza judeţeană.
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.