S-a terminat 3-1 în favoarea elevilor lui Roland Nagy, însă nici gazdele nu au fost prejos, ratând câteva ocazii imense, în momente importante.
Riviș a deschis scorul pentru Progresul, în min. 41, însă trei minute mai târziu, Gheorghiță a egalat și s-a intrat la cabine la egalitate. Însă, în ultima parte a meciului, utiștii au tranșat disputa în favoarea lor, prin golurile marcate de Ad. Petre și V. Michel.
De notat e faptul că „greii” nu au evoluat la UTA, dar a apătut Piț (foto) și Blănaru și a fost probat căpitanul echipei Victoria Felnac (lidera seriei A din „Onoare”), Nenad Maxim.
Roland Nagy i-a trimis în teren pe: Mitrea – Wild, Cotoc, Blănaru, Burlă – Gheorghiță, Dobrean, Copi, Piț – S. Leucuța, Bulza. Au mai jucat: Mara – Maxim, V. Michel, Irina, Ad. Petre, Ghiunghiuș, Moza, Aldan.
Dincolo, la Pecica, Mihai Petcuţ i-a trimis în teren pe următorii: Rus – Cornea, Vasilca, Gabor, Istin – Marinescu, Arsene, Fritea, Riviş – Tegbo, Trif. Au mai evoluat: Grozav, A. Ponta, Gavriş, Gh. Ponta, Nichituţ, Covaci.
UTA a castigat „amicalul” cu Pecica
Pecica. Azi după-amiază, la Pecica, Progresul și UTA au încins un joc amical interesant, ambele echipe depunând un efort considerabil, „verificarea” fiind una reușită.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Pompierii arădeni intervin, duminică după-amiază, la groapa de gunoi a municipiului, aflată în apropierea CET.
România
Trei tineri, cu vârste de 18, 22 și 24 de ani, din comuna Recea-Cristur, județul Cluj, au fost reținuți de polițiști pentru 24 de ore pentru săvârșirea infracțiunilor de distrugere, lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice, fiind acuzați că s-au aflat printre persoanele au atacat sâmbătă o ambulanță, după o dezinformare pe TikTok.
ARADON Sport local
Şi băieţii de la CS ProVolei Arad au devenit vicecampioni naţionali la Under 16.
România
Radu Miruță, Ministrul interimar al Apărării, dar și al Transporturilor, a anunțat că nivelul Dunării a crescut cu opt centimetri în zona centralei nucleare de la Cernavodă, ceea ce asigură funcționarea în continuare a acesteia, urmare a operațiunii derulate de specialiști.
Mapamond
Nivelul foarte scăzut al Dunării a făcut vizibile rămășițele vechiului Pod al lui Constantin, construit în anul 328 d.Hr., în timpul împăratului Constantin I.
Citiți principiile noastre de moderare aici!