Motivele ni le-a expus antrenorul Cristi Păcurar: „Acest meci nu era prins în regulamentul competiţiei, a venit ca o propunere în timpul etapei semifinale şi am fi cheltuit aproape 100 milioane lei vechi – aveam nevoie de două zile de acomodare după un drum de 12 ore cu trenul pentru a ne reveni – pentru a juca, într-un anonimat total, pe teren sintetic. Am preferat să le dau câteva zile în plus de vacanţă băieţilor, pentru a putea pregăti, mai apoi, cum se cuvine turneul din Anglia, unde ne vom măsura forţele cu adversari redutabili”.
Au renuntat la finala mica
ARAD. Au ocupat locul doi într-una din grupele semifinale ale CN de fotbal pentru juniori C şi ar fi avut şansa de a lupta pentru un loc pe podium împotriva celor de la Dinamo (sâmbătă, 29 iunie, ora 10, la Buftea). Numai că CS Atletico Arad a spus „pas” finalei mici, anunţând FRF în acest sens.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
9
Local
Cele două persoane reținute pentru 24 de ore joi, în urma perchezițiilor din dosarul celor peste 4 milioane de țigări de contrabandă confiscate de polițiști, au fost arestate preventiv vineri.
Local
Pădurile de pe raza județului Arad vor fi administrate de o direcție regională cu sediul la Oradea.
Local
Fostul ministru al Agriculturii și fostul director adjunct al Direcției pentru Agricultură Arad și-au aflat sentința.
Local
Un bărbat de pe strada Șezătorii din Arad, care a vândut de trei ori substanțe interzise unui colaborator al DIICOT-ului, a fost trimis în judecată de Tribunalul Arad.
Mapamond
Secretarul general al ONU, Antonio Guterres, a făcut apel vineri la încetarea imediată a războiului din Iran, au consemnat AFP și dpa.
1
România
Analiza agenției de evaluare financiară Moody's confirmă faptul că România deține o economie stabilă și un grad de dezvoltare care ne oferă o poziție competitivă în regiune, în contextul măsurilor de reducere a deficitului bugetar și de susținere a investițiilor, afirmă ministrul Finanțelor, Alexandru Nazare.
1
România
Agenția de evaluare financiară Moody's Ratings a finalizat o analiză periodică a ratingurilor României, inclusiv a ratingului pe termen lung Baa3, cu perspectivă „negativă”, precizând că această perspectivă reflectă riscurile semnificative de implementare legate de programul ambițios de consolidare fiscală al Guvernului de la București.
2
Citiți principiile noastre de moderare aici!