<p style="text-align: justify;">ARAD. Claudiu Ban şi colegii lui de la <strong>Gloria Arad</strong> vor putea fi urmăriţi, live, în transmisiunea postului de televiziune <strong>OTV</strong>, sâmbătă, ora 15, în jocul cu Corvinul, programat în cadrul etapei a 10 a eşalonului fotbalistic cu numărul trei.</p>
Scris de IM:JURNAL_ARADEAN-<p style="text-align: justify;">ARAD. Claudiu Ban şi colegii lui de la <strong>Gloria Arad</strong> vor putea fi urmăriţi, live, în transmisiunea postului de televiziune <strong>OTV</strong>, sâmbătă, ora 15, în jocul cu Corvinul, programat în cadrul etapei a 10 a eşalonului fotbalistic cu numărul trei.</p>
La solicitatea conducerii clubului hunedorean, antrenorul Leo Pinţa şi conducătorul Adrian Zăhoi şi-au dat acceptul pentru decalarea partidei cu 24 ore, pentru ca aceasta să poată fi transmisă de televiziunea lui Dan Diaconescu, iar Gloria să profite de această şansă istorică.
Președintele Statelor Unite, Donald Trump, a declarat miercuri că ia în considerare reducerea numărului de trupe americane staționate în Germania, după o serie de critici dure la adresa cancelarului german, Friedrich Merz, cu privire la războiul din Iran, transmit AFP și Reuters.
Curtea Constituțională a României (CCR) a admis, miercuri, sesizarea președintelui Nicușor Dan asupra legii care impune ca minimum 40% dintre sportivii care evoluează într-o echipă în competițiile naționale oficiale să fie români.
Partidul Național Liberal a reacționat miercuri, după citirea în Parlament a moțiunii de cenzură depuse de PSD și AUR, afirmând că demersul nu reflectă voința românilor, ci doar dorința conducerii PSD. Liberalii susțin că social-democrații apără un sistem respins deja de electorat. 4
Reprezentanții PSD au făcut apel, miercuri, la liderii responsabili” să înțeleagă faptul că a-l susține pe Ilie Bolojan „până în pânzele albe” în fruntea unui guvern nefuncțional înseamnă a distruge orice șansă de scoatere a economiei din recesiune, cu un efect dramatic asupra vieții românilor, și i-au cerut premierului să își dea demisia. 3
Pentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă
Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.
Citiți principiile noastre de moderare aici!